У Західній Сахарі почалася нова війна (ФОТО)

Марокканська монархія почала каральну операцію в Західній Сахарі. Діюче з 1991 року перемир’я зірвано. Про це пише “Humanite”.

 

Напруга стало зростати після того, як ООН продовжила мандат миротворчої Місії Організації Об’єднаних Націй з проведення референдуму в Західній Сахарі (МООНРЗС), прибравши з резолюції згадка про референдум, який, власне, ООН і повинна була гарантувати. Це дозволить Марокко, підтримуване французькою владою, зберегти свій контроль над регіоном і його ресурсами.

 

 

В умовах бездіяльності світової спільноти Фронт Полісаріо заявив про відновлення національно-визвольної боротьби і початку «великої війни за звільнення всього народу», розділеного нині побудованої мароканцями стіною.

 

 

У своїй заяві Генеральний штаб Марокко звинувачує у трагедії «збройних ополченців», які нібито відкрили вогонь. Фронт Полісаріо, в свою чергу, стверджує, що ополченці відповіли на «ворожу стрілянину, щоб захистити громадян Західної Сахари і зберегти звільнену від окупантів землю». Сепаратистська організація, яка евакуювала мирних громадян, що потрапили під обстріл, заявляє, що відновлення військових дій свідчить про початок «великої війни за звільнення всього народу».

 

Нагадаємо: