У Великобританії на зупинці випадково знайшли секретні документи Міноборони

  У Великобританії в графстві Кент, рано вранці у вівторок, на автобусній зупинці випадково були знайдені засекречені документи Міноборони країни. Частина документів містить детальну інформацію про інцидент HMS Defender біля окупованого Криму. Всього в портфелі виявилося тільки 50 сторінок, повідомляє ВВС.

 

  Знайдені документи  підтверджують, що перехід HMS Defender, через TSS був продуманим рішенням британського уряду продемонструвавши підтримку України, незважаючи на можливі ризики.

 

  Місія, яка отримала назву “Op Ditroite”, була предметом обговорень на досить «високому рівні», при цьому офіційні особи досить детально прораховували можливу реакцію Росії, коли HMS Defender наблизиться до Криму. Документи демонструють, що місія  розглядалася від самого початку, як “мирний прохід через українські територіальні води”, з прикриттям озброєнь та розміщеним в ангарі корабельним вертольотом.

 

  Були виділені можливі варіанти їх відповіді з боку Росії: від “безпечно і професійно” до “небезпечно, непрофесійно”, коли Росія могла б відреагувати агресивно, за допомогою радіопередач, кораблів берегової охорони, що наближаються з точністю до 100 метрів, і повторюваних пострілів бойових літаків. Серія слайдів, підготовлених в PJHQ, показує два варіанти маршруту, один з яких описаний як “безпечний і професійний прямий транзит з Одеси в Батумі”, в тому числі коротка ділянка через “Схему розподілу руху” (TSS) недалеко від південно-західного краю Криму.

 

  Було також розглянуто альтернативний маршрут  HMS Defender подалі від спірних вод. Але в презентації зазначалося, що це дозволило б уникнути конфронтації, але ризикувало бути зображеним Росією як свідчення “того, що Велика Британія налякана/тікає”, що дозволяє Росії стверджувати, що Велика Британія з запізненням прийняла претензії Москви на територіальні води окупованого Криму.

 

  Серед «інших документів» також був детальний план можливої військової присутності Великої Британії в Афганістані після завершення там операції НАТО під керівництвом США.

 

  Уряд Великобританії заявив, що розпочато розслідування.

 

Нагадуємо: