На місці колишньої школи-інтернату знайдені кістки понад 750 дітей

  Безімені могили виявлено на території колишньої школи-інтернату для дітей індіанців в провінції Саскачеван на заході Канади. Про це повідомив глава спільноти корінного населення округу Каусесс Кадмус Делорм. За його словами, в похованнях виявлені останки 751 дитини.

 

  Раніше, в травні цього року, в канадському місті Камлупс, теж на місці колишньої школи-інтернату для асиміляції дітей корінних народів, було виявлено масове поховання останків 215 неповнолітніх дітей, деяким з яких було не більше трьох років. Згідно з інформацією, поховання було виявлено у дворі школи-інтернату для індіанців, яка функціонувала з 1869 по 1978 рік.

 

  І ось нова знахідка. «Це могили без розпізнавальних знаків», – повідомив Делорм в ході віртуальної прес-конференції. Як повідомляється, школа-інтернат в провінції Саскачеван функціонувала з 1899 по 1996 рік.  І як повідомила лідер Товариства індіанців Камлупс (Tk’emlúps te Secwepemc) Розанна Казимир, останки належали дітям сімей з їхньої громади.

 

  За підсумками розслідування діяльності канадської системи шкіл-інтернатів стосовно дітей корінних народів, їх примусово забирали сімей з метою подальшої асиміляції і християнізації. З 1840-х до 90-х років минулого століття в церковні школи-інтернати були примусово поміщені більш ніж 150.000 дітей, тисячі були вбиті голодом, холодом та медичними експериментами.

 

  У 2008 році канадський уряд офіційно вибачилося перед корінними народами за цю систему. В 2015 році влада Канади визнали її «культурним геноцидом».

 

Аслан Дзітоєв

 Нагадуємо: