У США сенатори влаштували “розбір польотів” розвідникам

   Американські розвідники заметушилася: сенатори влаштували проведення серйозних внутрішніх перевірок через те, що “провідні розвідувальні спецслужби” дали абсолютно невірні прогнози воєн в Афганістані та Україні, повідомляє CNN.


  Комітет розвідки Сенату США надіслав таємний лист Міноборони США та ЦРУ, зазначивши, що ці відомства повністю недооцінили українську армію у питанні війни з Росією та занадто переоцінили афганську армію у протистоянні талібам. І це призвело до низки проблем у плануванні та значних фінансових втрат.


  Комітет розвідки Сенату США стверджує, що якби розвідка не прогнозувала падіння Києва за три-чотири дні, то США могли б значно раніше розпочати постачання зброї Україні.


  Лише одне невеличке розвідувальне агентство – Бюро розвідки та досліджень, схоже, точно передбачило, що український опір буде набагато ефективнішим, ніж прогнозували знані фахівці. Їхні прогнози базувалися на тому, що в 2022-2021 роках різко зросли антиросійські настрої на Сході України.


  Подібні прорахунки “провідних розвідувальних спецслужб” завдають удару по іміджу США, зазначається у листі. Як приклад було наведено надання недостовірної інформації про наявність в Іраку хімічної зброї, що завдало значної шкоди не лише зовнішньополітичному іміджу США, а й призвело до значних фінансових витрат.


  Також було наголошено на тому, що сьогодні катастрофічно не дооцінюються швидкі і потужні зусилля Китаю у підготовці до захоплення острова Тайвань.