У російському сегменті МКС сталася поломка

Вчора, 14 жовтня 2020 року, з космодрому Байконур (Казахстан) здійснено запуск ракети-носія “Союз-2.1.А” з пілотованим кораблем «Союз МС-17».  О 12:48 за київським часом космічний корабель успішно пристикувався до МКС.

 

Причина відрядження на станцію двох бортінженерів: російського і американського, – вихід з ладу системи отримання кисню “Електрон-ВМ”, яку розміщено в російському сегменті Міжнародної космічної станції. Про це повідомляє “РИА Новости”.

 

На випадок виникнення подібної ситуації на станції є запаси кисню. В американському сегменті МКС є власний комплекс отримання кисню.

 

У серпні повідомлялося, що на МКС стався витік кисню. Це була не перша подібна аварія на станції. До того витік на МКС стався два роки тому, і був виявлений наземним контролем. Тоді «американський екіпаж» перемістили до росіян, модулі опломбували і досліджували в них тиск повітря. Незабаром фахівці виявили невеликий отвір зі слідами свердла і допустили “виробничий брак”, походження якого обіцяв розслідувати Роскосмос. Про те, як просувається розслідування причин появи «браку», інформацію досі не оприлюднили.

 

Нагадуємо: