Відповідно до плану розширення регіональної мережі Центрів ветеранського розвитку за сприяння Мінветеранів сьогодні у Полтаві урочисто відкрито два нових Центри відкрито при Полтавському державному медичному університеті та Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”. Про це інформують Новини Полтавщини.
Завдяки потужним освітнім спроможностям полтавських вишів, у відкритих Центрах демобілізовані Захисники й Захисниці та члени їхніх родин матимуть змогу проходити професійну підготовку та перепідготовку, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу – в межах реінтеграції від військового до цивільного життя.
Також тут готуватимуть майбутніх помічників ветеранів – адже Полтавщина невдовзі долучиться до чотирьох “пілотних” регіонів із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.
На базі ПДМУ, наприклад, будуть організувати підвищення кваліфікації з усіх напрямів медичної освіти, якщо у ветерана була перерва у професійній діяльності. Також готові надавати діагностичні та консультаційні послуги учасникам бойових дій.
Тут проводитимуть заходи з обміну досвідом, розробляти теми з актуальних і експериментальних методів реабілітації. Крім того кадровий потенціал закладу дозволяє проводити тренінги з надання психологічної підтримки.
На базі “Полтавської політехніки” готові надавати як і повну вищу освіту ветеранам, так і навчання за короткостроковими програмами (1-3 місяці). Теми підготовки: дронові технології, нафтогазова інженерія, енергоефективність, будівництво, цивільна інженерія, фізична реабілітація, вивчення мов та інше. У виші є можливість надавати безплатну юридичну консультацію для ветеранів та членів їхніх сімей. А в профілакторії – послуги з фізіотерапії, масажу, спортивної активності. Також заклад готовий забезпечити проживання для людей, які приїдуть на навчання з інших областей.
Також сьогодні у вишах відбулися ще два заходи: дискусійна панель “Реабілітаційний потенціал Полтавської області в програмі реінтеграції ветеранів до цивільного життя” за участі представників реабілітаційних та медичних закладів. Та нарада у форматі «круглого столу» з представниками територіальних громад та районних військових адміністрацій з питань розвитку ветеранської політики області.
Варто нагадати, що створення Центрів ветеранського розвитку – це проєкт Міністерства у справах ветеранів України на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік. Діяльність таких осередків є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їхніх сімей і родин загиблих Воїнів.
Загалом в Україні діють вже 10 Центрів ветеранського розвитку: у Дніпрі, Львові, Вінниці, Миколаєві, Житомирі, Харкові, Києві, Сумах та Полтаві на базах провідних вишів.