У Польщі геологи знайшли унікальні скам’янілі сліди та кістки динозаврів (ФОТО, ВІДЕО)

  У Польщі геологи знайшли сліди та кістки, які належать як мінімум семи видам динозаврів. Про це пише PGI. Останки виявили за 130 км на південь від Варшави в глиняному кар’єрі в Борковиці.

 

  За даними науковців, близько 200 млн. років тому цей район населяла досить чисельна спільнота динозаврів. Серед них були як травоїдні, так і  хижаки. Сотні скам’янілих відбитків слідів динозаврів досить добре збереглися. На них можна розгледіти навіть лускату шкіру. Вони також виявили фрагменти кісток тварин і риб.

 

  Науковці стверджують, що знахідка дозволяє більш чітко скласти уявлення про досить складну екосистему, яка існувала близько 200 мільйонів років тому на території сучасної Польщі.

 

  “У слідах, залишених динозаврами, ви можете прочитати їхню поведінку та звички… у нас є сліди, які залишили динозаври, які бігають, плавають, відпочивають і сидять”, – сказав геолог Гжегож Недзведзкі.

 

  Найбільші сліди належать м’ясоїдним динозаврам і мають довжину 40 сантиметрів. В багатьох випадках шкіру можна розгледіти в деталях.

 

  “Для того, щоб такий стан збереження був можливим, за короткий час мала відбутися дуже особлива послідовність подій”, – відзначив геолог Гжегож Пєнковскі.

 

  Геологи сподіваються, що в цьому місці можна буде знайти ще більше подібних слідів.