Чергове суворе попередження: Європарламент погрожує відключити РФ від системи SWIFT

 Європарламент погрожує відключити РФ від системи SWIFT у разі подальшого наступу проти України. Європарламент заявив, що будь-яка агресія Москви має обійтися їй високою економічною та політичною ціною. Про це йдеться в резолюції, ухваленій Європарламентом у четвер 548 голосами (проти – 69, утрималися – 54).  Європарламент засуджує нинішнє велике нарощування російської військової сили на кордоні з Україною. Депутати Європарламенту вимагають, щоб уряд у Москві негайно вивів свої сили та припинив загрожувати сусідній Україні.

 

  У тексті йдеться про те, що ЄС має бути готовий направити Росії суворе попередження про те, що військові дії проти України будуть не лише неприйнятними, а й матимуть високу економічну та політичну ціну. Країни ЄС повинні залишатися готовими до негайного узгодження суворих економічних та фінансових санкцій проти уряду Росії для усунення безпосередніх загроз, а не чекати наступного вторгнення, перш ніж вживати заходів.

 

  “Будь-який новий пакет санкцій має включати російський офіцерський корпус , причетний до планування можливого вторгнення, а також найближче оточення та олігархів “в орбіті російського президента та їхніх сімей”. Санкції також повинні включати заморожування фінансових і фізичних активів в ЄС, заборони на поїздки, виключення Росії з платіжної системи SWIFT, націлення на сектори, важливі для російської економіки, а також зрив фінансування розвідувальних служб країни” – йдеться у тексті резолюції.

 

  Депутати Європарламенту також вимагають, щоб ЄС зробив серйозні кроки щодо зниження своєї залежності від імпорту енергоносіїв з Росії та продемонстрував сильнішу енергетичну солідарність з Україною. Це має бути зроблено за рахунок тіснішого взаємозв’язку енергетичних інфраструктур ЄС та України.

 

  У резолюції міститься заклик не вводити в дію трубопровід “Північний потік – 2”, незалежно від того, чи він у якийсь момент буде відповідати положенням Газової директиви ЄС.

 

  Парламент також закликає Росію та підтримуваних нею бойовиків на сході України дотримуватися угод про припинення вогню. Крім того, депутати Європарламенту закликають Росію конструктивно брати участь у так званому Нормандському форматі (збираючи представників Німеччини, Росії, України та Франції), щоб спробувати врегулювати війну на Донбасі та Тристоронню контактну групу, а також реалізувати свої міжнародні зобов’язання, зокрема, за Мінськими угодами та Конвенції ООН з морського права.

 

  У резолюції також виражається повна підтримка незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах.