У Миколаєві стартувала програма реінтеграції ветеранів

  У Миколаєві та ще 7 містах України стартувала програма реінтеграції ветеранів. Вона реалізовується за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини командою DVV International в Україні та центром освіти дорослих «Південь».

  Основним напрямком програми є проведення освітніх курсів для ветеранів та їхніх родин. В рамках проекту ветерани можуть вивчитися на електрика, SMM-менеджера, графічного дизайнера, проектного менеджера та інші професії, планують навчити користуватися 3D-принтером.

  Організатори планують запрошувати юристів, які відповідатимуть на запитання ветеранів: які є пільги та можливості, як оформлювати пенсії та інші необхідні документи.

  В рамках проекту для миколаївських ветеранів проводитимуть заняття з англійської мови. Нагадаємо, що завтра, 13 грудня, стартує перша початкова група з вивчення іноземної мови. Зареєструватися можна через спеціальну Google-форму. Охочі можуть обрати для себе будь-який доступний вид допомоги або навчання.

  Також в рамках проекту миколаївські ветерани можуть отримати грошову допомогу у розмірі 10 тисяч євро на розвиток власної справи. Центр навчання і освіти дорослих «Південь» організовує спеціальну бізнес-школу, в рамках якої претендентам на грошову підтримку допомагатимуть писати бізнес-плани, після чого учасники матимуть змогу на конкурсній основі отримати грантову допомогу.

  В наступному 2024 році на отримання гранту можуть розраховувати 20 ветеранів або членів їхніх родин.

  Актуальну інформацію як про освітні, так і про фінансові можливості можна знайти на сайті центру освіти і навчання для дорослих «Південь».

  У Миколаєві працює обласний фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, який фінансує підприємства, що виготовляють технічні засоби реабілітації (протези). Загалом, сьогодні держава виділила на протезування ветеранів України 95 мільйонів гривень.

  Необхідну інформацію про те, як отримати протез, можна дізнатися на сайті міністерства соціальної політики у розділі «Забезпечення технічними засобами реабілітації».

   З квітня 2023 року в Миколаєві працює універсальний центр фізіотерапії, реабілітації та підтримки Care4You, який допомагає відновити функцію ходьби після травм, операційного втручання та поранень. Центр надає безкоштовну допомогу українським військовим які потребують протезування та подальшої реабілітації.

Адреса Care4You: вулиця Пушкінська, 48.

  Окрім громадських ініціатив у Миколаївській області діють соціальні програми та служби, які надають допомогу в тому числі ветеранам та членам їхніх родин. Це, зокрема, департамент соціального захисту населення Миколаївської ОВА. Департамент спільно з сектором по підтримці учасників бойових дій при обласній військовій адміністрації реалізує ряд програм , які повʼязані з допомогою демобілізованим.

Необхідні посилання і контакти:

1)Департамент соціального захисту населення миколаївської ОВА: Телефон довіри: (0512) 56-30-80

2)Обласний центр соціальних служб: Телефон: (0512) 37-64-92

3)Міністерство соціальної політики (щодо питань протезування).

4)Google-форма для запису на програму «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей».

5)Центр реабілітації Care4You: Адреса: вулиця Пушкінська, 48.

6)Центр освіти і навчання для дорослих «Південь».

7)Уповноважений верховної Ради України з прав людини: 

гаряча лінія 0800-50-17-20, 044-299-74-08

Джерело: НикВести

НАГАДУЄМО: