У Литві почали готуватися до аварії на білоруській АЕС

Цієї середи у литовському уряді було схвалено план підготовки до можливої аварії на атомній електростанції в сусідній Білорусі. Інформація про це була оприлюднена на офіційному сайті органу державного керування. АЕС знаходиться усього за 50 кілометрів від Вільнюса. 



Зазначається, що уряд Литви затвердив підготовлений план, на реалізацію якого в державному бюджеті на 2022 рік передбачено виділити 17,75 мільйона євро, а протягом найближчого п’ятиріччя ще додаткові 91,5 мільйона євро.



Для профілактики можливої аварії, мешканців Литви, які мешкають за 100 кілометрів від зони дії атомної станції, забезпечать препаратами йоду, що захищають щитоподібну залозу від радіації. 

 

“Необхідно забезпечити готовність держави, самоврядувань та суспільства до ядерної чи радіологічної аварії”, – зазначив заступник міністра внутрішніх справ Литви Віталій Дмітрієв. 



Раніше у литовському сеймі вже оголошували станцію загрозою національній безпеці. У Литві вважають, що проект станції з самого початку був розроблений з порушенням міжнародних вимог у сфері ядерної енергетики. 



Білоруська атомна електростанція  була запущена 7 листопада 2020 року. Там досі тривають будівельні роботи, які виконує російська компанія “Атомстройекспорт”. На будівництво Білоруської АЕС було отримано кредит від Російської федерації в розмірі $ 10 млрд. 

 

Нагадуємо: