У Китаї закрили на карантин місто Суйфіньхе: влада намагається не допустити нового спалаху хвороби

Жителі прикордонного з РФ китайського містечка Суйфіньхе тепер сидять вдома так, як раніше люди в Ухані. Карантин запровадили через випадки «експорту» інфекції з Російської Федерації.  Влада побоюється нового спалаху, пише Reuters з посиланням на CCTV.

Жителі зобов’язані залишатися в своїх будинках: лише одна людина з сім’ї може виходити раз на три дні за покупками предметів першої необхідності, і повертатися додому в той же день.

За даними влади КНР, число нових випадків коронавируса на материковому Китаї подвоїлася за добу через зростання числа інфікованих приїжджих. Число нових безсимптомних випадків інфекції збільшилася більш ніж в чотири рази за добу.

Вакцини і визнаного ВООЗ специфічного лікування інфекції COVID-19 поки немає.

На ранок 7 квітня в Україні виявлено 1462 випадки, 45 осіб померли, 28 одужали.

Початок піку епідемії в МОЗ України очікують з 14-15 квітня.

“Для упередження спалаху епідемії, спричиненої вірусом COVID-19, братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври провела тестування на наявність захворювання. Разом з усіма дане лабораторне дослідження у комплексі з медичним оглядом пройшов намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павєл. Результат обстеження буде відомий найближчим часом”, – йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному порталі Києво-Печерської Лаври.

Як зазначається, наразі скарг на самопочуття у намісника Павла немає.

 

Крім того, в усіх приміщеннях Лаври проведено обробку дезінфікуючими розчинами, а богослужіння проходять у закритому режимі без допуску до храму вірян. Також проводяться відеотрансляції богослужінь.

Як повідомляв Укрінформ, раніше митрополит Павло у своєму відеозверненні заявив, що «не страшна епідемія вірусу, а гріх, який губить душу» та закликав приходити до Києво-Печерської лаври, обійматися, брати своїх дітей та обов‘язково причащатися.

Більшість священнослужителів все ж виявили розуміння ситуації та відповідальність за вірян, яких закликали сидіти вдома.

Лікарі у всьому світі заявляють, що основними ознаками зараження новим коронавірусом є утруднене дихання, кашель і гарячка, проте також фіксується дисфункція головного мозку, яка може поєднуватися зі зниженням нюху і смаку, а також серцевими захворюваннями. Першими про ці симптоми ще в лютому повідомили лікарі з китайського міста Ухань, де почався спалах COVID-19.

Про це повідомляє New York Times.

Королева Великої Британії Єлизавета II ввечері 05 квітня у зв’язку з епідемією коронавірусу виступила зі спеціальним зверненням до народу. Телезвернення заздалегідь записали у Віндзорському замку, куди 93-річна королева переїхала з Лондона після початку епідемії, передає Радіо Свобода.

За 68 років, які королева перебуває на троні, вона лише п’ятий раз звернулася до народу країни з подібною промовою.

Єлизавета II зверталася до народу в 2002 році, коли померла мати королеви, після смерті принцеси Діани в 1997 році і під час війни в Перській затоці в 1991 році. Останнє звернення було в 2012 році з нагоди 60-го ювілею її перебування на престолі.

Королева Великої Британії Єлизавета II закликала британців зберігати бадьорість духу і солідарність, і висловила надію на те, що країна з “гордістю” перенесе випробування, “і ті, хто прийде нам на зміну, скажуть, що нинішнє покоління британців було настільки ж сильним, як і колишні”.

 

Королева також звернулася зі словами подяки до медиків і всіх, хто допомагає постраждалим від епідемії.