Фермерство як бізнес: як ветерани АТО розвивають сільське господарство України

Ветерани АТО переконливо доводять на прикладі власних історій, що повернувшись з війни можна соціалізуватись через відкриття власної справи.

«Сьогодні аграрний сектор особливо важливий для української економіки. Незважаючи на пандемію коронавірусу, прогнози щодо агробізнесу є оптимістичними. Зараз це єдиний захисний актив у час кризи», – каже Євген Пенцак, експерт з фінансового, інвестиційного та ризик-менеджменту, Ph.D.

 

Святослав Багрій, Львівщина

«Наша країна славиться своїм чорноземом по всьому світу, але найважчим для вирощування малини була відсутність знань як правиьно за ягодою. Весь процес підготовки землі для вирощування ягоди, догляд за нею – дуже складний. Зараз клімат непередбачуваний, що також впливає на врожайність», – розповідає фермер.

Ветеран каже, що майбутнє за кооперативами, адже так легше збувати товар та мати конкурентну перевагу, об’єднавши зусилля та сформувавши велику партію для збуту.

 

Однією з проблем, з якими зіштовхується  ветеран – це нестабільність цінової політики ринку ягодівництва. Однак після встановлення автоматизованої системи поливу, що Святослав отримав у рамках проекту підтримки бізнесу від Міжнародної організації з міграції, вдасться значно підвищити врожайність малини, а автоматичне внесення добрив понизить витрати на ручну працю. Ці дві складові у свою чергу підвищать рентабельність вирощування ягід мінімум у два рази, мінімізуючи вплив нестабільності цін на ринку.

 

Довідка:

– Проект «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей» впроваджується у трьох пілотних областях: Київській, Дніпропетровській та Львівській. Його мета — сприяти Уряду України в наданні допомоги ветеранам конфлікту на сході України та їхнім родинам задля ефективної реінтеграції до цивільного життя, а також активної участі в соціально-економічному розвитку громад.

– Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

– Виконавчий партнер проекту – ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу – UABL.

 

Статтю розміщено у рамках спільного проекту Мінветеранів, ГО Всеукраїнська Асоціація Керівників Бізнесу та Міжнародної організації з міграції

 

За матеріалами Мінветеранів