У Краснокутській громаді намагаються допомагати ветеранам війни

 У Краснокутській громаді, що на Харківщині, не зважаючи на труднощі із наповненням місцевого бюджету, продовжують допомагати ЗСУ та намагаються подбати про ветеранів війни. Краснокутська громада розробляє проєкт реабілітаційного центру для ветеранів з басейном, кімнатами для відновлення тощо на базі місцевої лікарні. Про це голова Краснокутської селищної ради Ірина Карабут розповіла Ґвара Медіа.

  Пані Ірина Карабут зазначила, що громада виграла проєкт, коштом якого закупила реабілітаційне обладнання для місцевої лікарні. Тепер там планують створити реабілітаційний центр для ветеранів.
Крім цього, у громаді реорганізовують Центр надання соціальних послуг та планують запроваити посаду помічника ветерана , який буде здійснювати індивідуальний супровід ветеранів та сприяти реалізації їхніх можливостей, прав, гарантій і пільг.

  Поки не знайшлося бажаючого на цю посаду, індивідуальним супроводом ветеранів займається начальниця відділу організаційної роботи селищної ради, яка пройшла курси психології. Вона також працює з сім’ями загиблих та зниклих безвісти.

  “Посаду помічника ветерана введемо обов’язково, тому що у нас сьогодні до сотні демобілізованих по всій громаді, які потребують допомоги. — зазначила Карабут.

  Також у Краснокутській громаді планують на базі відновленої сторічної хати-мазанки створити пункт спілкування ветеранів війни та демобілізованих жителів. Ірина Карабут зазначила, що біля відбудованої хати-мазанки планують організувати базу відпочинку з українським акцентом для ветеранів. Цей простір планують використовувати для занять з демобілізованими військовими.

  Але то ще тільки плани. Із вже реалізованого варто відзначити, що минулого року Краснокутська громада виділила на Збройні Сили України 11 мільйонів, а за три місяці 2024 року — 18,9 мільйона гривень, повідомила голова Краснокутської селищної ради. У січні 2024 року громада виділила 2,7 мільйона гривень, у лютому — 11,9 мільйона, у березні — 4,3 мільйона. Також 2,2 мільйона були виділені для місцевого добровольчого формування територіальної громади.

  Пані Карабут зазначила, що громада виконує бюджет лише на 69%. Головними причинами такого “відставання” голова Краснокутської селищної ради назвала переведення «військового» ПДФО з бюджету громад до держбюджету та зупинку одного з найбільших газових родовищ в Україні — Сахалінського.


НАГАДУЄМО: