На Дніпропетровщині презентували новий проєкт для ветеранів

Амбасадорами проєкту “ТитаниUA” будуть ті, хто пройшов пекло війни та кого не зламали наслідки важких поранень. Вони працюватимуть із побратимами і їхніми родинами, дітьми. Задача – надихнути героїв не здаватися та рухатися вперед. А ще – прищепити суспільству шанобливе ставлення до демобілізованих і виховати суспільство, гідне героїв.

Стартував проєкт 21 березня. Він масштабний і включає в себе не тільки реабілітацію – медичну, фізичну та спортивну. А й ініціативи, що сприятимуть інтеграції ветеранів у всі сфери життя області. Передбачені й освітні програми.

«Адаптація до цивільного життя нелегка. Сам через це проходив. Тому дякую Дніпропетровщині за впровадження у життя такого проєкту. Він дасть змогу комплексно підійти до реабілітації воїнів. Впевнений, ви впораєтеся, бо постійно на передових позиціях серед областей. Та й кількість ветеранів, якими ви опікуєтеся, дуже велика», – сказав в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

Першим амбасадором проєкту став Максим Козорог. Захищати країну чоловік пішов ще у 2014-у. Боронячи, отримав важке поранення. Переніс ампутацію. Після на нього чекав довгий шлях реабілітації. А головне – адаптації до мирного життя.

«Найважче було повернутися у соціум. Коли ти декілька років на війні, міняється твій психологічний стан, відношення до людей. Важко прийняти мирне становище. Такі проєкти як ТитаниUA допомагають воїнам. Бо це взаємодія та спілкування рівний з рівними. Тоді шлях відновлення скорочується», – додав амбасадор Максим Козорог.

Набутим досвідом Максим, як і інші амбасадори проєкту, ділитимуться з побратимами. Тими, які тільки початку лікування чи реабілітації. Та спершу пройдуть спеціальні тренінги. Поглиблять навички спілкування з ними, а також з родинами героїв та дітьми.

«У ветеранів та цивільних навіть частини головного мозку інші працюють. Це анатомія. Тому маємо одним пояснити, як соціалізуватися. А іншим – як спілкуватися з демобілізованими, – розповів капітан, військовий психолог Андрій Козінчук. – І важливо дати цим воїнам майданчик, де вони відчуватимуть себе гідно. Це та штука, яку вбивають в них жалістю».

До презентації проєкту долучилися понад сто людей. Самі оборонці, волонтери, психологи, громадські діячі, медики та освітяни. А ще представники бізнесу і районів.