У Харкові ветеранський шпиталь перетворили на лікарню для хворих на COVID-19

Обласний госпіталь ветеранів війни переобладнали на лікарню для хворих на коронавірусну хворобу COVID-19.  Місцеві ЗМІ повідомляють, що спочатку до шпиталю будуть направляти пацієнтів з легкою формою хвороби, а згодом будуть доставляти захворілих “по швидкій допомозі”. Усього у медичній установі планують розгорнути 120 ліжок для хворих на  COVID-19, з яких 20 для пацієнтів з хірургічними патологіями.

 

На розгортання коронавірусної лікарні у приміщенні ветеранського шпиталю відреагувала харківська спільнота учасників війни з Росією. Депутат Харківської обласної ради, ветеран АТО,  Анатолій Козловський (ЄС) розповідає, що рішення про відкриття лікарні для хворих на  COVID-19 приймалося попередньою адміністрацією області без узгодження з ветеранами. 

 

 

“Шановні побратими, вчора Харківський обласний шпиталь ветеранів війни був остаточно переведений на лікування хворих на COVID- 19. За це могутнє управлінське рішення, яке приймалось без участі ветеранів війни ми можемо тільки “подякувати” колишньому заступнику Харківської обласної адміністрації Тарасу Пастуху, та його недолугому керівнику Олексію Кучеру (рішення приймались рік тому)”, – заявив депутат.

 

Анатолій Козловський каже, що у ветеранів Харкова та області виникає питання – “де тепер їм лікуватися, якщо спеціалізований шпиталь відкрили на прийом хворих на коронавірус?”. Депутат радить не поспішати з висновками і звернутися до лікувальних закладів Міністерства Оборони (для військових), Міністерства внутрішніх справ  (для працівників МВС та військовослужбовців НГУ) або до сімейного лікаря для тих, хто зараз не проходить службу.

 

Процедура звернення  до профільних лікувальних закладів відома, а для тих, хто вже живе “цивільним життям” необхідно в першу чергу укласти договір із сімейним лікарем. Далі він має виписати відповідне направлення до звичайної лікарні. 

 

“За цим направленням Ви приходите в лікарню і там Вас госпіталізують і безкоштовно лікують.  Гроші за Ваше лікування згідно електронного направлення у відповідну лікарню перераховую Національна служба здоров’я України. Наголошую лікування безкоштовне бо за Вас перерахували гроші. ( виключення може становити медичні препарати більш дієві, які Ви самі забажаєте придбати але тощо виписав лікар повинно надаватися безкоштовно. Наголосить про це лікарю!). Під час оформлення Вас до лікарні повідомте в приймальному відділенні , що Ви є учасником бойових дій та надайте посвідчення”. – розповідає подробиці Анатолій Козловський. 

 

У разі створення штучних перешкод працівниками медичних закладів або вчинення ними фактів корупційної діяльності – необхідно звертатися на гарячі лінії Національної служби охорони здоров’я або Кабінету Міністрів України. 

 

 

 

 

Нагадуємо: