У Харкові урочисто відкрили пам’ятний знак УПА (ФОТО)

Сьогодні у Харкові відбулась урочиста церемонія відкриття пам’ятного каменю воїнам Української повстанської армії. Захід проходив у центральній частині міста у Молодіжному парку. Це єдиний пам’ятник УПА встановлений на Східній Україні. 

 

Під час урочистого відкриття були присутні громадяни міста, військові та представники влади. Загалом приблизно 200 осіб. Також священник ПЦУ провів молебень за загиблими воїнами. 

 

 

Пам’ятний знак присвячений загиблим воїнам УПА. Його було відкрито у жовтні 1992 року. Одразу ж після встановлення він зіткнувся з багатьма актами вандалізму, кількість яких на сьогодні налічується вже понад 100 випадків. Уночі 26 квітня 2013 року невідомі за допомогою будівельної техніки знищили пам’ятник. На його місці було встановлено фундамент, який підірвали 9 грудня 2014 року. Слід зауважити, що пам’ятка знаходиться поблизу райвідділу поліції Київського району міста, а тому сумнівно, щоб правоохоронці не могли не бачити вчинення актів вандалізму над пам’ятником.  

Відновити пам’ятний камінь вдалося завдяки патріотичній спільноті Харкова. У серпні 2021 року для реконструкції основної частини монументу було придбано  камінь у Лезниківському кар’єрі на Житомирщині, де розробляють високоякісні поклади граніту. Його встановили на новий фундамент зроблений залізної арматури залитої 5,5 кубометрами бетону марки Б-40.

 

Крім того, активісти відновили земляний насип довкола пам’ятника та облаштовано прилеглу до нього територію. Всі роботи проводились з точним урахуванням попереднього зруйнованого вигляду пам’ятника.  

 

Нагадуємо: