У червні в Україні почне діяти Єдиний реєстр зброї

  Єдиний реєстр зброї планують запустити 23 червня 2023 року. За кілька тижнів його почнуть використовувати в тестовому варіанті.  Про це повідомив міністр МВС Ігор Клименко в інтерв’ю журналістам інформаційного агенства «Інтерфакс-Україна».

  «У кожного громадянина буде свій електронний кабінет з повною інформацією про його зброю, про терміни перереєстрації, про перевірки, відмітки купівлі-продажу. А при купівлі зброю можна буде вибрати і замовити, не заходячи ані в підрозділи дозвільної системи, ані в магазин. Тобто буде максимально спрощена система придбання та продажу зброї», – зауважив Ігор Клименко.

  Мета створення Єдиного реєстру зброї – щоб вся зброя, яка наразі знаходитьсяу громадян, вула в реєстрі. Сьогодні це 1 мільйон 300 одиниць зброї. У подальшому дане положення буде поширено і на зброю, яка надходитиме в Україну.

  «Реєстр допоможе правоохоронній системі контролювати розповсюдження зброї. Треба зробити все для того, щоб українці відчували себе у безпеці. Повернення відчуття безпеки після війни нашим громадянам – це перше, що має зробити держава і безпосередньо система МВС. Для цього зброя має бути облікована, контрольована та мають бути чітко виписані правила її носіння або використання», – наголосив міністр внутрішніх справ України.

НАГАДУЄМО:

Дев’ять років тому в Одесі зупинили “руZкій мір”