У Черкаській області земля для учасників АТО йде з молотка на аукціоні

На Черкащині ветерани АТО не можуть отримати гарантовану їм землю, через небажання місцевих громад виконувати норми закону про “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Така сумна тенденція стає типовою для всієї України. Органи місцевого самоврядування, отримавши землю в рамках президентської реформи, жадають якомога скоріше реалізувати її на аукціонах, ніж передати ветеранам війни з Росією. 



Уповноважений Ради ветеранів у Черкаській області, учасник бойових дій в Афганістані та війни на Сході України у 2014-2015 роках Олександр Тіхонов каже, що така саме ситуація складається й у Черкаській області. Для прикладу він наводить Піщанську ОТГ, де з молотка продали землю сільськогосподарського призначення на яку вже є розроблена первинна документація у ветеранів бойових дій. 

 

Возможно, это изображение (1 человек)
Олександр Тіхонов учасник бойових дій в Афганістані. У 2014-2015 роках протистояв російській агресії у складі 14-го батальйону територіальної оборони “Черкаси” .

 

“У наст в Листопаді 2019 року був підписаний меморандум з представниками Держгеокадастру, згідно з яким учасники АТО мали б отримати земельні паї. Приблизно 200 осіб отримали дозволи на розробку документації та розробили проєкти, проте не встигли їх затвердити в Держгеокадастрі. За той час, допоки вони  розробляли необхідні документи, землі які вони мали б отримати були передані в ОТГ”, – розповідає Олександр Тіхонов.

 

Ветеран каже, що в Законопроєкті  №2194 “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин” спочатку було прописано зобов’язання для громади надавати землю учасникам бойових дій у випадку, коли вони отримали дозволи на розробку документації від Держгеокадастру. Проте під час обговорення законопроєкту цю норму прибрали. 

 

“Декілька ОТГ дійсно пішли нам на зустріч і надали земельні ділянки учасникам АТО та сім’ям загиблих воїнів. А інші категорично відмовились це робити та виставили землі на аукціон. Керівництво таких громад категорично не хоче йти на зустріч у цьому питанні. Це порушення Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Місцева влада повинна розуміти, що в них є певні зобов’язання перед цими людьми, адже вони воювали не за якусь окрему частину Черкаській області, а відстоювали на фронті цілісність всієї держави”, – наполягає Олександр Тіхонов. 



Згідно з його слів,  така ситуація спостерігається у Піщанській ОТГ Золотоніського району. Там 52 людини, які вже розробили первинну документацію на землю просто ігноруються керівництвом громади. Голова місцевої земельної комісії Олексій Васильченко є одночасно і директором місцевого найбільшого агропідприємства СТОВ “АФ “Маяк”. Підприємець наполягає на категоричній відмові учасникам війни з Росією в наданні земельних ділянок. 

 

“Ми надсилали офіційний запити у цю громаду:  на якій підставі учасникам АТО не надають землю? Навіть приїжджали до них на аукціон. Люди ж вже заплатили гроші за розробку цих документів. Проте протягом двох місяців відповідей ми не отримували. Врешті-решт вони принесли документи про відмову в наданні учасникам АТО земельних ділянок, але реальних підстав для такого рішення не існує. На підставі таких відповідей учасники АТО можуть подавати позови до суду”, – резюмує Олександр Тіхонов. 

 

Нагадуємо: