Ветерани  російсько-української війни та учасники Революції гідності виборюють своє законне право на отримання земельних ділянок у Черкаській області. Починаючи з 2020 року керівництвом Держгеокадастру були надані дозволи на розробку документації на землі сільськогосподарського призначення. Коли вже було готові папери для майже 200 осіб, землі були передані в комунальну власність територіальним громадам Черкаської області. Місцева влада  своєю чергою намагаються якнайшвидше реалізувати ці паї шляхом виставлення їх на торги. Розробка документації на землю коштує від 2 до 3 тисяч гривень. Виходить, що, окрім того, що ветеранів лишили їхньої землі, вони ще й витратили значну суму коштів на необхідні папери. 
Як повідомляють місцеві ЗМІ, про цю проблемну ситуацію розповіли учасники АТО та волонтери на прес-конференції. 


“Наші ветерани розробили документації. У грудні 2020 року ці ділянки передали ОТГ. З того часу у нас немає ніякої зворотної реакції. ОТГ просто ігнорують. Ці ділянки вже виставлені на аукціон.  Один із ветеранів якось мені сказав: “У мене опускаються руки, коли мене кидає держава”. У нас руки не опускаються, ми будемо боротися за вас, як ви на кордоні боретеся за нас”, – розповідає волонтерка Оксана Циганок. 

 

Як зазначив у ході виступу уповноважений Ради ветеранів у Черкаській області, учасник бойових дій в Афганістані та війни на Сході України 2014-2015 років Олександр Тіхонов, з листопада 2019 року надано близько 1500 дозвіл на розробку документації. 1300 одержали дозвіл, 200 осіб сьогодні так і не отримали свої землі через те, що деякі ОТГ виставили їх на аукціон. Він також додав, що згідно з його даними, по всій Україні непогодженої документації розроблено приблизно на 320 мільйонів гривень. “ На Черкащині ще 200 людей так і не отримали землю, на яку мають право. Хоча вони розробили документацію за свої кошти, витратили на це близько 4,5-5 тисяч гривень. Якщо з пільгами, то десь по 3 тисячі гривень. Це близького одного мільйона гривень”, – зазначив Олександр Тіхонов.Натомість чіткої відповіді від керівництва ОТГ ветерани так і не змогли отримати. Хоч в Держгеокадастрі не було жодних зауважень стосовно розробленої документації на землю, зараз вона вже перебуває у власності громад. 

 

“Тобто вони перевірили ці проекти й сказали, що якби було зауваження, то ми б сказали. Зауважень не було. Оскільки ОТГ є правоприємниками, то ми звернулися до них. Певний час вони справді не могли розглядати ці ділянки. Але коли землі перейшли в комунальну власність, я ще раз звернувся. Вони сказали, що треба дати якісь дані по ділянках, бо їх у них багато. Я надав список людей із кадастровими номерами. Відповіді не було. Я звернувся знову, спитав, чи можу подавати документи на затвердження? Після цього я ще декілька разів звертався, але відповідей так і не отримував. Із того часу пройшло два місяці. Згідно із законом вони повинні були надати відповідь протягом 10 днів. Якщо вважати, що з новими змінами, то це місяць. Уже минуло майже два”, – розповів Олександр Тіхонов. 

 

Ветеран каже, що коли він вирішив перевірити сайт земельних аукціонів, то там вже побачив всі ці ділянки. “Вони використали ті дані, які я їм подавав, які є в проектах. АТОвці заплатили за документацію, а вони використали це для себе”, – додає Олександр. Ветерани та волонтери кажуть, що будуть оскаржувати такі дії в суді, адже на їх думку керівництво ОТГ діє незаконно. 

 

“Фактично держава дала погодження на виділення їм у власність цих земель із зарезервованих для учасників бойових дій. Цей проект землеустрою має бути погоджений, установлений термін в 10 днів. Уповноважена особа зобов’язана прийняти рішення: або так, або відмова лише у випадку, коли це порушує вимоги законодавства. ОТГ діють незаконно. Це бездіяльність. Ми маємо намір оскаржити це в суді. Вони не можуть казати, що не хочуть роздавати ці земельні ділянки, оскільки вони вже зарезервовані, право на отримання у власність передбачено законом та компетенція ОТГ на цій стадії полягає в тому, що прийняти рішення про погодження проекту землеустрою”, – повідомила під час прес-конференції юристка  Оксана Лук’янченко.

 

Нагадуємо: 

Слідкуйте за нами

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Михайло Забродський. Інтерв’ю про нову армію, старі проблеми та велику політику
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
  • Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial