Ціна російського газу в Європі перевищила $1000 за 1000 кубометрів

  Ціна російського газу в Європі зростає другий день підряд після відмови російського Газпрому від бронювання додаткових потужностей газопроводу “Ямал-Європа” (через Україну) для транзиту газу в грудені.

 

  15 листопада 2021 року спотова ціна газу  злетіла до $962 за тисячу кубометрів.  16 листопада 2021 року Німецький регулятор (BNetzA) ухвалив рішення призупинити процес сертифікації оператора Північного потоку-2 Nord Stream 2 AG, оскільки він не зареєстрований відповідно до німецького законодавства. Nord Stream 2 AG вирішив заснувати дочірню компанію згідно з німецьким законодавством. Після цього, за даними біржі, ціна грудневого ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures в Європі досягла 88,9 євро за МВт-годину, або $1046 за тисячу кубометрів

 

  З огляду на зростання ціни на газ, у США в листопаді та грудні 2021 року, на тлі високих цін на вуглеводні, спостерігається досить швидке зростання видобутку нафти. На кінець року США можуть випередити Росію та Саудівську Аравію за розмірами її видобутку. Таке припущення висловили укладачі листопадового звіту Міжнародного енергетичного агентства.

 

  Відмовляючи у постачанні газу одним покупцям, Москва намагається знайти інших покупців на свої вуглеводні. “Газпром” веде переговори з представниками Туреччини щодо збільшення поставок газу по газогону “Турецький потік” У 2022 р. незаконтрактовані потужності складають обсягом 9,75 млрд кубометрів.

 

  Росія домовилися Казахстаном про умови постачання російської електроенергії, повідомив ТАРС віце-прем’єр Росії Олександр Новак.

 

  Енергоперехід у світі відбуватиметься повільно, попит на російське вугілля у світі збережеться на багато років. Водночас у Кремлі переймаються тим, що Україна зараз не обговорює зростання постачання вугілля з РФії. Росіяни також не проти поновити до України і експорт електроенергії, повідомив ТАРС міністр енергетики РФії Микола Шульгінов.