Москва намагається примусити Європейський газовий ринок до миру і співпраці

  Європейський газовий ринок зітхнув з полегшенням після того, як Володимир Путін доручив збільшити постачання палива до сховищ “Газпрому” в Європі, повідомляє ТАСС. Але ненадовго. Ціна газу в Європі під час торгів знову піднялася вище за $850 за 1000 кубометрів після того, як напередодні опускалася нижче за $740, свідчать дані біржі ICE.

 

  Москва штучно створивши енергетичну кризу в Європі напередодні зими міцно тримає ЄС в своїх руках. Президент РФії В.Путін наразі виступає в ролі такого собі «покровителя»: його подарунок, газопровід «Північний потік-2», був готовий вже в вересні 2021 року, але Берлін і Брюссель все ще «оцінюють ризики». Президент РФ вкотре наочно продемонстрував, що домінування Російської Федерації на ринку газу беззаперечне, йдеться у статті, опублікованій у газеті Die Welt.

 

  На засіданні Кабінету міністрів у середу глава Кремля доручив державній компанії «Газпром» розпочати заповнення своїх сховищ газу в Німеччині та Австрії трохи менше ніж за десять днів, щойно сховища в Росії будуть заповнені. Поки не зрозуміло, скільки додатково постачить російська експортна монополія, чи це може йти лише про вже обіцяні обсяги поставок. Але ринки відреагували миттєво, повідомило видання.