Це справжня газова агресія проти Європейського Союзу, – вважає Володимир Зеленський

  Президент України Володимир Зеленський звинуватив Москву в організації газової кризи в Європі та закликав ЄС тісно співпрацювати з Україною для проти російської “газової агресії”. Про це повідомило УНН з посиланням на Barrons.

 

  Володимир Зеленський зазначив, що зараз в Європі існує “безпрецедентна необхідність у спільних зусиллях” і закликав Брюссель працювати з Києвом над вирішеннями проблеми “газової агресії”.

 

  Нагадуємо, що 06 жовтня 2021 року ціна на газ в Європі під час торгів виросла до нового історичного рекорду, перевищивши 1900 доларів за 1000 куб. м. При цьому протягом дня вона повністю “відіграла” зростання і опустилася нижче 1450 доларів за тис. куб. м, а 07 жовтня 2021 року ціна “відкотилася” ще нижче – до позначки в 1000 доларів за 1000 кубометрів газу.

 

Голова правління “Газпрому” Олексій Міллер та Голова НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко

  Голова правління “Газпрому” Олексій Міллер раніше звертав увагу, що сильне відставання в закачуванні газу в підземні сховища Європи і зростаючий попит призвели до того, що ціни на цей вид палива в Європі побили рекорди і можуть підвищитися ще більше найближчим часом.

 

  Голова НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко днями заявив, що високі ціни на газ в Європі – це наслідок надії Газпрому, який переконаний, що він може бути “над законом”. Якби у росіян було чітке розуміння, що шантаж не матиме успіху, то Газпром не обмежував би постачання газу до ЄС.