Тривають пошуки організатора вибухів на газопроводах у Балтійському морі

  Як стало відомо 27 вересня 2022 року, на південний схід від острова Борнхольм, який належить Данії, у Балтійському морі, стався витік у газопроводі “Північний потік-2”. Незабаром морське управління Швеції також повідомило про два витоки на газопроводі “Північний потік-1”. 29 вересня стало відомо про ще один витік на газопроводі “Північний потік-2”.

 

  Газопровід “Північний потік – 2”, що бере початок у Росії і проходить дном Балтійського моря до Німеччини, був побудований для подвоєння обсягу газу.  31 серпня 2022 року Росія зупинила подачу газу газопроводом “Північний потік – 1” .


  Оператор проекту Nord Stream AG повідомив, що руйнування, що сталися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів “Північний потік” та “Північний потік-2”, мають “безпрецедентний характер”. Компанія зазначає, що терміни відновлення роботи трубопроводів поки що оцінити неможливо.

 

  НАТО вважає, що витік газу на “Північних потоках” став результатом диверсії. Кого в НАТО вважають винуватцем диверсії, у заяві не зазначено. Лише наголошується на підтримці проведення розслідування. Також Альянс заявив, що відреагує на будь-яку навмисну ​​атаку на критичну інфраструктуру країн-учасниць. За це «піде рішуча відповідь», йдеться у заяві альянсу.


  На Росії порушили справу про “міжнародний тероризм” у зв’язку з нещодавнім витоком газу з “Північного потоку”. Офіційні особи розслідують інцидент як “акт міжнародного тероризму”, повідомляють російські ЗМІ.


  Речник кремля Дмитро Пісків заявив, що витік є “великою проблемою для Росії” і втратою цінного активу. Він також назвав звинувачення в причетності Росії “передбачуваними, абсурдними та дурними”.

  
  Виведення з ладу “Північного потоку” може свідчити, що Росія намагається відвернути увагу від подій в Україні. Про це повідомив міністр оборони Естонії Ханно Певкур, повідомляє ERR. «Росія хотіла б, щоб європейські країни, країни НАТО переймалися своїми внутрішніми справами. Це все для того, щоб Росія могла спокійно воювати в Україні», – заявив Певкур.


  Він також додав, що в певний момент газопровід доведеться лагодити і це вимагатиме охорони. Є небезпека, що Росія цим скористається і взагалі спробує закрити доступ до Балтійського моря.


  «А тепер уявіть: одного прекрасного дня в міжнародних ЗМІ з’являється новина про те, що російські військові кораблі прямують у бік Данські протоки для охорони на час ремонту трубопроводу, і, сюрприз-сюрприз, створюють там якийсь “міхур”, який закриває доступ у Балтійське море. Росія не робить жодного кроку без стратегічного інтересу», – застеріг Певкур.


  У США заявили, що вони не причетні до “аварії на газогнах”.

 

  Підтверджено чотири витоки в газопроводах “Північний потік – 1” та “Північний потік – 2” дном Балтійського моря.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова