Супутник компанії ICEYE допомагає ЗСУ нищити російських окупантів

  За перші два дні роботи супутника компанії ICEYE, на який зібрали гроші українці, російські окупанти втратили бронетехніку на суму, яка перевищує вартість придбання супутника. Про це у Facebook повідомив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

 

Заставка перейти за посиланням
Заставка НАГАДУЄМО

   За перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та на різних об’єктах. “Тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проект із супутниками”, – написав Резніков.

 

  Все почалося з того, що в червні 2022 року фонд Сергія Притули розпочав збір грошей на три безпілотники “Байрактар” для Повітряних сил ЗСУ. Українці зібрали 600 млн. грн. Але компанія Baykar повідомила, що надасть безпілотники безкоштовно. Тоді 18 серпня стало відомо, що за гроші, які українці збирали на безпілотники, фонд Сергія Притули вирішив купити супутник та доступ до бази даних компанії ICEYE

 

  Міністр оборони України зазначив, що супутники ICEYE збирають інформацію щодо технології Synthetic aperture radar (SAR). Ворожу техніку було дуже складно чи неможливо помітити засобами оптичних супутників. І тут супутники ICEYE мають кілька переваг.

 

  Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від західних партнерів та дані SAR. Це набагато збільшує можливості виявляти та завдавати поразки російським окупантам, зазначив Резніков.


  Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними є восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг. Їх немає різниці – день чи ніч, тому ворог не сховається.


  Тепер ЗСУ самі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході, визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. 


  Відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.

 

  Варто нагадати, що напередодні російського вторгнення Україна запустила “свій супутник”, який “перетворився на космічне сміття”.

 

Заставка НАГАДУЄМО

В українського супутника Січ-2-30 на орбіті виникли проблеми

нова