Танк Al Khalid-1: Пакистанська сталь з харківськими м’язами

Промисловість Харкова — це не тільки дим від Коксохіму, а й воєнні потужності. Розповідаємо, як харків’яни допомогли Україні підвищити свій авторитет на ринку експортерів зброї.

 

28 липня уряд Пакистану урочисто взяв на озброєння партію нових танків під назвою “Al Khalid-1”. Розробка є результатом співпраці Китаю та Пакистану. Пізніше до проєкту долучилась й Україна.

 

Історія проєкту

 

Виробництвом танків займається пакистанська компанія «Heavy Industries Taxila» разом з китайською державною корпорацією Norinco. Відповідний договір підписали ще 1 жовтня 1988 року. Проте до роботи перейшли тільки у травні 1990 року: чекали згоди Комітету оборони.

 

Прототипами “Al Khalid-1″ були танки “Тип-90ІІ”/МВТ-2000. Першого “предка” новітнього танку виготовили ще у 1991 році. Танк випробували з 1992 по 1998 роки. Після прийняли рішення про прийняття на озброєння танку “Al Khalid” з двигуном 6ТД-2, українського виробництва.

Нагадаємо:

 

«Скрєпний космос» – що означає запуск російського «космічного» каналу?

 

МВТ-2000

 

Як українці потрапили до танку

 

У пакистанців було декілька причин обрати саме цей двигун:

 

Історія співробітництва з Україною. Більше ніж чверть століття тому Пакистан отримав 320 танків Т-80УД. Україна досі обслуговує ці танки двигунами. У січні 2018 року державна компанія “Укрспецекспорт” поставила до Пакистану 6 двигунів 6ТД-1.

 

Політичні мотиви. Спочатку в танк планували помістити французький двигун “Unidiesel V”. Проте це не сподобалось США та Індії, які тиснули на Францію.

 

Ціна. Українські двигуни виявились банально дешевшими ніж французькі аналоги…

 

Читати далі на сайті “GromadaGroup”