Система РЕБ Scorpius виявляє та знищує кілька цілей (ФОТО, ВІДЕО)

   Scorpius – перша у світі система радіоелектронної боротьби (РЕБ), здатна одночасно не тільки виявляти, а й спрямовано знищувати кілька цілей на різних частотах та в різних напрямках. Інформацію про неї розміщено на сайті ІАІ.

 

  Scorpius характеризується безпрецедентною чутливістю приймача та потужністю передачі (ERP), що набагато перевищують такі у застарілих систем РЕБ. Це дозволяє Scorpius виявляти кілька загроз різного типу одночасно значно збільшених відстанях і реагувати на кожну загрозу індивідуально.

 

  Scorpius ґрунтується на технології активного електронного сканування (AESA). Завдяки багатопроменевій здатності AESA Scorpius може одночасно сканувати всю навколишню область у пошуках цілей та використовувати вузькоспрямовані промені, щоб знешкодити кілька цілей в електромагнітному спектрі. Скорпіус ефективно порушує роботу своїх електромагнітних систем, включаючи радари та електронні датчики, навігацію та передачу даних. Система здатна вражати БПЛА, кораблі, ракети, канали зв’язку, радари з низькою ймовірністю перехоплення (LPOI) та ще багато чого іншого.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FW0lpKgXP20&feature=emb_logo
  Scorpius використовують як сухопутні військові підрозділи так її використовуют на кораблях і, навіть, на літаках.

 

  Scorpius-G  – це система РЕБ наземного базування. Вона призначена для виявлення та усунення наземних та повітряних загроз. Scorpius-G – мобільна система, яку можна швидко розгорнути на автомобілі. Scorpius G представляє нову категорію систем ППО: ППО “Soft-kill”, яка створює електронний купол захисту над певною територією для нейтралізації широкого спектру загроз.

 

  Scorpius-N призначена для захисту кораблів від протикорабельних крилатих ракет, що виходять за межі горизонту, безпілотних бойових літальних апаратів (БПЛА) та корабельних радіолокаційних станцій.

 

  Scorpius SP представляє собою капсулу самозахисту для бойових літаків, а Scorpius SJ протидіє ворожим  повітряним та наземним електромагнітним атакам у доволі великому секторі.

 

  Scorpius-T використовують під час військових навчання. Вона може одночасно емулювати безліч сучасних систем ППО з єдиної платформи. Scorpius T дебютував під час міжнародних навчань BBC Blue Flag 2021.

 

  «Сучасне поле бою залежить від електромагнітної області для зондування, зв’язку та навігації. Захист використання електромагнітної області для наших сил, заперечуючи її використання противником, став критично важливим для успіху в сучасному бою та для забезпечення переваги наших сил. Нова технологія, розроблена талановитими інженерами IAI, піднімає планку в галузі радіоелектронної боротьби, забезпечуючи перші у світі проривні можливості для електронного захисту та руйнування електронних систем захисту на наведення у противника”, – оцінив значення новітньої РЕБ Аді Дулберг, генеральний менеджер відділу розвідки.

 

  Можливості системи Scorpius відповідають найактуальнішим викликам, які існують на сьогодні. Розгорнуті в Сирії російські зенітно-ракетні комплекси, такі як С-300 та С-400, вже показали свою абсолютну нездатність протистояти нальотам ізраїльської авіації. Також РЕБ Scorpius дає можливість у деяких випадках відмовитися від використання ракет-перехоплювачів.

 

Олександр Вікторович, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”