Сукра Окан прибув у румунський порт Суліна, – інцидент активно продовжують коментувати у ЗМІ

  Корабель “Сукра Окан” (SUKRU OKAN), який в неділю зазнав нападу з боку російського корвету “Василь Биков”, прибув 14 серпня в порт Суліна (Румунія). Як повідомляється, судно мало на борту вантаж.

  Схоже, що “інцидент” з коралем “Сукра Окан” все ж таки мав місце. Сьогодні було оприлюднено відео, яке нібито ілюструє, що російський гелікоптер Ка-29 висаджує доглядову команду на борт якогось судна. А от “версії”, стосовно “подій”, дуже сильно різняться.

  Спочатку російські чиновники повідомили, що судно прямує до українського порту Ізмаїл. Через це російськи моряки, як справжні сучасні пірати – зі стрільбою, погрозами в радіоефірі і висадкою абордажної команди з вертольота, – “оглянули” вантаж.

  Згодом з’явилась версія, що із “Сукра Окан” послали росіян (у всім відомому напрямку) і корабель намагався втекти в територіальні води Туреччини. Російські терористи таки висадилися на судно за 30 морських миль від узбережжя Туреччини для незаконного обшуку і під час “абордажних робіт” ледь не розбили свій гелікоптер.

  Потім у проросійських ЗМІ розганяється версія, що вантажне судно “Сукра Окан” знаходилося біля берегів Болгарії, коли його зупинили і “перевіряли” росіяни.

Російський фрегат обстріляв цивільний суховантажний корабель у Чорному морі

   Спільнота InformNapalm знайшла свідків події. Інформація з деталями щодо цього інциденту надійшла журналістам від екіпажу танкера “Olvia”, який безпосередньо спостерігав за розвитком ситуації з суховантажем “Сукра Окан”.

  Згідно сервісу “Marinetraffic” маршрут танкера справді пролягав та навіть перетинався з маршрутом суховантажу “Сукра Окан”. Танкер проходив в кількох милях від місця біля територіальних вод Туреччини, де, ймовірно, і трапився “інцидент з росіянами”. 

Російські морки збрехали, заявивши, що затримали і оглянули судно “Сукра Окан”

  У МЗС України відреагували  на провокацію Росії щодо турецького суховантажу “Сукру Окан”. У відомстві висловили солідарність з Туреччиною і наголосили, що дії Росії – це грубе порушення Статуту та Конвенції ООН з морського, а також інших норм міжнародного права.

  “Такі дії стали черговим прикладом цілеспрямованої політики Росії щодо створення загроз свободі навігації та безпеки торговельного мореплавання в Чорному морі. Висловлюємо підтримку та солідарність з Туреччиною, як нашим стратегічним партнером, і закликаємо міжнародне співтовариство вжити рішучих заходів для запобігання діям Росії, які перешкоджають мирному судів у Чорному морі”, – йдеться у повідомленні міністерства.

  “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив наступну інформацію: “13 серпня в районі турецьких територіальних вод патрульний корабель «василь биків» чф рф вдався до силової провокації проти суховантажного судна SUKRU OKAN під прапором Палау і з турецьким екіпажем, яке прямувало до порту Ізмаїл. Зі своїм виходом із «зернової угоди» росія більше НЕ МАЄ ПРАВА здійснювати догляд суден, які прямують в українські порти. Силова провокація росіян проти судна SUKRU OKAN створювала фізичну опасность для його екіпажу та була посяганням на чужу власність. Провокації російського флоту в безпосередній близькості до територіальних вод Туреччини є ворожим актом щодо цієї країни та НАТО загалом. Поведінка російського флоту щодо цивільних суден може розцінюватися як піратство. Та вимагає вирішення із залученням флоту міжнародної коаліції”.

  Зважаючи на те, що росіяни завжди роблять якусь велику капость напередодні визначних подій, “НОВА: овини ветеранів” звертають увагу на те, що на другу половину – кінець серпня 2023 року в Туреччині запланована зустріч Ердогана з Путіним. Не важко здогадатись, що головна тема порядку денного – поновлення “Зернової Угоди” між росією і Туреччиною, яку путін розірвав півтора місяці тому.

  Схоже, російский президент не збирається до Туреччини і вишукує “законних підстав” для скасування зустрічі. Скоріше за все, “інцидент” із кораблем “Сукра Окан” не останній і варто очікувати на чергову “витівку” росіян “біля турецьких берегів”.

НАГАДУЄМО:

Делегація Міноборони КНР на чолі з міністром відвідає москву та мінськ