США збирається регулярно надавати Україні розвіддані про переміщення російських військ

  У Вашингтоні розробляють механізм надання Україні оперативних розвідданих. Вони суттєво допоможуть українським військовим оперативно і ефективно реагувати у випадку можливої чергової агресії з боку РФії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

 

 “Пентагон працює над планом з надання Україні розвідданих, які допоможуть країні швидше відреагувати на можливе вторгнення Росії, заявили високопоставлені представники адміністрації”, – пише видання.

 

  При цьому уточняється, що швидше коли американський лідер схвалить надання допомоги Україні, варто очікувати дуже  бурхливої реакції з боку Кремля. Однак саме надання таких даних розвідки зможе суттєво допомогти Україні запобігти потенційній агресії з боку Москви.

 

  Оперативні розвіддані міститимуть зображення та місцерозташування російських військ у режимі реального часу. Інформація про пересування військ і техніки держави-агресора дозволить визначати, чи збираються російські сили перетнути кордон.

 

  Видання також зазначає, що невелика група представників Пентагону нещодавно відвідала Україну, з метою оцінити потреби країни в протиповітряній обороні.

 

  А прес-секретар Пентагону Джон Кірбі зазначив, що Сполучені Штати збільшать військову допомогу Україні у разі вторгнення Росії. Керівництво США розглядає можливість надання Україні експертів  з ведення кібервійни та озброєння, яке планували відправити до Афганістану.. Однак передача розвідданих є найбільш значущою серед ідей протидії атаці Росії.