США відправило чотири стратегічні бомбардувальники в Норвегію

США направили поближче  до кордонів Російської Федерації, чотири бомбардувальники B-1B і понад 200 чоловік персоналу. Літаки будуть дислоковані на базі Ерланд норвезьких Королівських військово-повітряних сил та будуть виконувати тренувальні польоти в регіоні, передає Європейське командування США., йдеться у повідомленні командування.

 

Протягом декількох тижнів ескадрилья братиме участь в різних навчальних операціях в арктичному регіоні, в тому числі спільно з союзниками і партнерами США на європейському театрі.

 

Арктичний регіон вкрай важливий для країн, що мають вихід до Північного льодовитому океану, з економічної точки зору, оскільки там зосереджені корисні копалини, а також проходять важливі транспортні маршрути, повідомляє Бі-бі-сі.

 

Читайте також:

Однак він також важливий і з точки зору військової – в Арктичному регіоні розташований російський Північний флот, який по суті є одним з п’яти військових округів, і в зону відповідальності якого входить Арктика.

 

Rockwell B-1B Lancer – надзвуковий дальній бомбардувальник хоч і був виведений зі складу ядерних сил, та після серії програм модернізації він  здатен нести сучасні крилаті ракети і керовані бомби на 24 точках підвіски.

 

В зв’язку з цим російські експерти говорять, що цей літак становить загрозу не тільки арктичним силам, але і всій території Росії, так як маючи дальність польоту майже в 5 тисяч кілометрів він здатний залетіти далеко вглиб території РФії.

 

На думку російських експертів, передислокація ескадрильї бомбардувальників на аеродром в Норвегії – репетиція перекидання сил в разі загострення відносин. Кожен такий літак може нести 24 ракети. П’ять літаків це вже більше 100 крилатих ракет в залпі, «а це вже серйозно», – стубовані російські експерти.

 

Читайте також:

Останні роки Росія вкладає великі кошти в розвиток військової інфраструктури в Арктиці. Було відновлено колишні радянські військові аеродроми, побудовані дві великих військових бази – Північний Клевер на острові Котельний в архіпелазі Новосибірські острови в східній частині російської Арктики і Арктичний трилисник на північному заході, яка забезпечує протиповітряну оборону.

 

Росія також розмістила потужний протикорабельних комплекс «Бастіон» на Чукотці – самому східному російському регіоні, який знаходиться через Берингову протоку від американської Аляски. Москва відкрито оголосила, що буде нарощувати свою військову присутність в Арктиці.

 

США, за визнанням багатьох експертів, запізнилися з розширенням своєї присутності в Арктиці. Так, у великому торішньому дослідженні «Арктичний момент Америки: змагання наддержав в Арктиці до 2050 року» (Americas Arctic Moment: Great Power Competition in the Arctic to 2050) вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень говориться, що відставання США становить приблизно десять років.

 

У доповіді говориться, що для того, щоб зберегти американський вплив в регіоні, необхідно докласти серйозних дипломатичних зусиль та здійснити ряд серйозних військових кроків, а також посилити економічну та наукову діяльність в тісному контакті з партнерами.

 

Читайте також: