SpaceX здійснила запуск корабля Dragon з вантажем для МКС

Ракета-носій Falcon 9 вчора о 11:17 за часом Східного узбережжя США (18:17 за київським часом) стартувала з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида). Американська компанія SpaceX здійснила запуск корабля Dragon з вантажем для Міжнародної космічної станції (МКС). Трансляція запуску велась на сайті Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору США (NASA)

 

Через 9 хвилин після старту перший ступінь ракети-носія здійснив у автоматичному режимі заплановану посадку на платформу, розміщену в Атлантичному океані.

 

SpaceX 21-й раз доставляє вантаж на МКС. Dragon доставить на станцію обладнання для наукових досліджень, запаси продовольства і техніку для NASA. Цього разу вперше використовується оновлена модель Dragon, який  може взяти на борт на 20% більше корисного вантажу, ніж попередні версії корабля. 

 

Стиковка корабля з МКС намічена на 7 грудня о 13:30 за часом Східного узбережжя США (20:30 за київським часом). Dragon проведе на орбіті близько місяця, після чого повернеться на Землю, доставивши результати наукових досліджень та інший корисний вантаж.

 

Нагадуємо,  що 17 листопада 2020 року пілотований корабель Crew Dragon доправив на МКС екіпаж місії Crew-1, до якого увійшли астронавти NASA Майкл Хопкінс, Віктор Гловер, Шеннон Уокер і представник Японського агентства аерокосмічних досліджень Соїті Ногуті. Вони приєдналися до російсько-американського екіпажу у складі Сергія Рижикова, Сергія Кудь-Сверчкова та американки Кетлін Рубінс, які перебувають на станції з 14 жовтня 2020 року в складі 64-ої основної експедиції.