Сьогодні відбудеться сонячне затемнення

  Увага! Не пропустіть! Сьогодні, 10 червня 2021 року, ми станемо свідками кільцеподібного сонячного затемнення. Місяць пройде між Землею та Сонцем і кине на Землю тінь, повідомляє Forbes

 

  Сонячне затемнення в Україні можна буде спостерігати з 13:26 за київським часом. Максимальної фази воно досягне о 14:15, а закінчиться десь після 15:00. Місяць закриє Сонце всього на 12%. Тому, повної темряви із зірками в обідню перерву побачити не доведеться.

 

  Найкраще це сонячне затемнення буде видно з деяких частин Канади, Гренландії, Камчатці та Якутії. Можливо, за ясної погоди, частково “вогняне кільце” зможуть побачити і жителі України.

 

  Нагадуємо: бережіть очі! Не можна спостерігати затемнення дивлячись на сонце незахищеними очима, а також у бінокль, телескоп. Між вашими очима та сонцем має бути спеціальний сонячний фільтр.

 

  Ну, а коли ви знаходитесь в офісі, і щойно дізналися про сонячне затемнення, а під рукою нічого «такого» немає, можна скористатися двома листами цупкого паперу.

 

  В одному аркуші цупкого паперу чи картону шпилькою (голкою, булавкою, креслярською кнопкою) в центрі проколіть отвір. Другий аркуш паперу – це буде екран, покладіть на землю. І намагаєтеся сонячний промінчик, який проходить через отвір у першому аркуші, спроектувати на екран (другий лист, який лежить на землі). Кілька хвилин, і ви зможете на екрані побачити як Місяць перекриває частину Сонячного диска.

 

Але це не всі астрономічні сюрпризи на сьогодні. Цього ж дня також настане молодик.

 

Нагадуємо: