«Снайперський» гранатомет NORINCO lg5s / qlu-11(армії КНР)

 Гранатомет LG-5 розроблений і випускається в Китаї корпорацією “НОРІНКО” (NORINCO), і позиціонується як «снайперський», що здатен вразити невеликі індивідуальні цілі на відстанях до 1000 метрів, а групові цілі – до 2000 метрів.

 

 Гранатомет розроблений окремо у двох версіях: для армії КНР та з розрахунком на експорт. На експорт пропонується в ручному LG5s (для стрільби з сошок) і станковому LG5 (для стрільби з триноги або техніки) варіантах. В ручному виконанні гранатомет LG5s може переноситися, використовуватися і обслуговуватися одним бійцем.

 

Гранатомет має наступні заявлені тактико-технічні характеристики:

 

  • калібр: 40мм (40×53 HV) або 35мм (35x32SR);
  • тип: автоматичний гранатомет з магазинним постачанням пострілів;
  • розміри: 1225 мм;
  • вага: 12,9 кг (на сошках), 23 кг (на «станку»).
  • Ефективна дальність стрільби 1000 метрів по точкових цілях, та 2200 метрів із «станка» по цілям, що розташовані на певній площі (для LG5 та 1750 метрів – для QLU-11)
  • Ємність магазинів: 4 і 15 пострілів (40мм); 3, 5 або 7 пострілів (35мм).
  • Гранатомет може комплектуватися оптичними, нічними або спеціальними електронно-оптичними прицілами з вбудованим лазерним далекоміром і балістичним обчислювачем.

 

 NORINCO LG-5 може використовувати стандартні “високошвидкісні» 40 мм боєприпаси НАТО 40x53HV. Крім того, для нього в Китаї для “експортного варіанту” розроблені спеціальні «снайперські» 40 мм постріли підвищеної точності BGJ-5 з осколково-фугасної гранатою, що забезпечують розсіювання R100 для 3 пострілів на дальності 600 метрів не більше 1 метра. На дистанції 600 метрів з цього гранатомета при правильному прицілюванні можна три гранати підряд відправити в одне вікно типового житлового будинку.

 

 Прямим аналогом «експортного» гранатомета LG5 для застосування в збройних силах Китаю випускаться йог аналог – гранатомет QLU-11 («35 мм снайперський гранатомет Тип 11»). Основна відмінність – в боєприпасах калібру 35мм (35x32SR), прийнятих на озброєння НВАК. Також є невеликі відмінності в масі зброї і ємності магазинів (на 3, 5 або 7 пострілів).

 

 Для «снайперського» гранатомета QLU-11 розроблені штатний електронно-оптичний приціл з лазерним далекоміром і балістичним комп’ютером, а також 35 мм постріли підвищеної точності з осколково-фугасними і бронебійними гранатами.

 

 Гранатомет LG5 є самозарядним зброєю з магазинним постачання пострілів. Автоматика, скоріше за все, використовує віддачу ствола. Щоб зменшити силу віддачі в приклад вбудований амортизатор відкату. Боєприпаси подаються з відокремлюваних барабанних магазинів ємкістю від 3 до 15 пострілів. Стрільба може вестися як із розкладних сошок, так і з станка-триноги.

 

 Гранатомет також оснащений «планкою типу Пікатінні», на яку можна встановлювати різні типи денних і нічних прицілів, як оптичних, так і електронних. У варіанті QLU-11 для армії КНР штатним є електронно-оптичний приціл з вбудованим далекоміром і балістичним комп’ютером. А для експортного варіанту LG5 такий приціл пропонується в якості опції.

 

Василина Нещеретна, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: