“Слугам народу” імпонують деякі досягнення Комуністичної партії Китаю

  Все почалося з того, що 07 липня голова фракції “Слуга народу” (СН) Давид Арахамія заявив: “Досвід Компартії Китаю в управлінні державою заслуговує наслідування, його неодмінно потрібно переймати”. Пізніше Арахамія додав: “Китай для України – партнер номер один”. А голова партії “СН” Олександр Корнієнко заявив, що Україна може перейняти у Китаю досвід партійної меритократії.

 

  13 липня Зеленський вперше поговорив по телефону з лідером Китаю Сі Цзіньпіном. І майже відразу після цієї розмови радник глави Офісу Президента України Олексій Арестович заявив: “Якщо Захід захоче подружитися з Росією ціною здачі українських інтересів, ми розвернемося на Схід”.

 

  На «висловлювання» українських політичних діячів відреагував заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент, який закликав Україну бути пильною співпрацюючи з Китаєм. Після такого «зауваження», настала серія «уточнень». Так лідер “Слуг народу” Олександр Корнієнко пояснив, що ні він, ні глава депутатської фракції “СН” Давид Арахамія, не хвалив китайський суспільно-політичний лад і комуністичну партію Китаю.

 

  “Ми говорили про те, що є компартія Китаю, у неї є певні досягнення, на які можна подивитися і зробити якісь для себе висновки”, – пояснив Корнієнко. Досягненням компартії глава “СН” назвав впровадження в країні планування.

 

  “Чи є досягненням великі амбіції, великі цілі, побудова космічних якихось польотів, побудова підводних місць, збільшення вдвічі існуючої залізничної мережі? Це я все перераховую завдання, які там ставили перед країною. Я думаю так. Давайте просто корисне брати”, – сказав Корнієнко.

 

  Він розповів також, що в середині КПК працює мерітократія – призначення на керівні посади найбільш здібних людей. І саме її збирається запозичити президентська партія “СН”. За словами Корнієнко, принцип меритократії впроваджуватимуть під час “формування кадрового резерву СН на наступні політичні цикли”.