Що відбувається в Хабаровському краї?

В той час коли на Заході РФії путлерівці намагаються зорганізувати у Білорусії захоплення влади, усунути від влади Лукашенка профінансувавши відразу аж трьох опозиційних кандидатів, на Сході РФії раптом відбувся соціальний вибух у Хабаровську!

 

Путін відмінив намагається щось вдіяти із Хабаровським краєм, бо російським «еліткам» сьогодні дуже потрібне успішне завершення «Хабаровських подій».

Ситуацію ускладнює те, що сьогодні, крім «російських олігархічних еліток», Путіним невдоволені ще й прості громадяни. Тривалий час «Кремлівським можновладцям» вдавалося випускати «протестну пару» через різного роду «добровольчо-патріотичні рухи» чи війни. Але більшості росіян це вже приїлося і набридло.

«Соціальний вибух» у Хабаровському краї демонструє зневіру більшості росіян у кремлівську казочку «про постійну зовнішню загрозу» та їхнє небажання брати участь у подальших військових авантюрах Путіна і Кооперативу «Озєро».

Запит російських обивателів «на стабільність» вже не є головним визначальним чинником. 

Офіційна пропаганда Кремля 20 років підряд невтомно твердить про те, що «Росія встає з колін». 20 років все встає, і, чомусь, ніяк не може встати… І прості росіяни починають ставити «господарям Кремля» запитання, про стан виконання даних ними раніше обіцянок.

 

Почалося з того, що у Владивостокі відбувся мітинг на підтримку заарештованого губернатора Фургала. На центральній площі Новосибірська теж відбулася акція на підтримку затриманого губернатора. В Хабаровську автопробіг очолює «фургаломобіль». Господар у власне авто встановив гучномовці і роз’їжджає ним по місту.

У Біробіджані силовики привселюдно «жорстко затримали» одного із активістів акції протесту. Його усадили в авто і вивезли у невідомому напрямку під вигуки мітингувальників.

Мешканці Комсомольська-на-Амурі теж вийшли на акцію протесту «Звільніть народного губернатора!»

На тому тижні відбувся вже «ювілейний» 50-тий «марш протесту».

В Держдумі РФії сенатор від Хакасії розповів, як саме «оточення Путіна» грабує Сибір і Далекий Схід. У своєму виступі він навів кілька цікавих прикладів такого пограбування.

Так, Саяно-Шушенська ГЕС виробляє електроенергії, як 22 Дніпрогеса, а податків сплачує на рівні маненького «пивзаводика».

Вугільні компанії, які видобувають близько 30 мільйонів тон вугілля, податків на прибуток сплачують менше за той самий середньостатистичний «пивзаводик».

Саме за допомогою федеральних законів стали можливими ухиляння від сплати податків.

«Ми заробляємо в 10 разів більше коштів, ніж має наш бюджет, але ми їх не отримуємо», – наголосив у своєму виступі сенатор від Хакасії.

Володимир Жириновський в інтерв’ю «Комсомольській правді» заявив, що В.В.Путін підписав наказ про «тимчасове призначення» губернатора Хабаровського краю, і це представник саме з його партії. 

Це вже відверте знущання з населення Хабаровського краю вже не тільки Путіна, а й Жириновського.

В кінці липня протестувальники Хабаровська дуже неприязно зустріли «єдинороса» Олександра Вітько, міністра охорони здоров’я РФії. Влада не вигадала нічого кращого за запровадження у краї «надзвичайного стану» у зв’язку з поширенням епідемії грипу.

Запровадження «карантину» автоматично обмежило проведення всіляких акцій та розважальних заходів, зборів, мітингів, демонстрацій, ходи, пікетувань, страйків, обмежить рух транспортних засобів та надало поліції «додаткові можливісті».

 

«Путлерівці» налякані і намагаються віднайти спосіб заборонити людям виходити на вулиц..

-Сьогодні не 37-мий рік. «Воронок» не приїде, – говорить Путін. – Замість нього приїде бусик зі спецназом.

Але схоже, така «перспектива» мешканців Хабаровська не налякала. 

ТА ПОВЕРНЕМОСЯ ДО ГОЛОВНОГО: ЩО Ж ТАКОГО ВСТИГ НАКОЇТИ НА ПОСАДІ ГУБЕРНАТОРА ФУРГАЛ, ЩО ГРОМАДЯНИ КРАЮ У МАСОВОМУ ПОРЯДКУ ПОПЕРЛИ НА ЙОГО ЗАХИСТ І НЕ ЗАСПОКОЮЮТЬСЯ ВЖЕ ДРУГИЙ МІСЯЦЬ? 

Спробуємо розібратись…

 

Якщо переглянути соцмережі і відкриті джерела, то нічого надзвичайного немає взагалі: на «скрєпи» існуючі «нє посягал», «самого Путіна» ніколи не критикував, корупційні схеми і структури не руйнував (і не збирався). 

Так за що ж «закрили»?

 

Просто скоротив собі зарплату з 1,5 мільйона до 400 тисяч російських «дерев’яних». 

І це в той час, коли всі новопризначені губернатори, одним із перших указів, призначають собі і «своїй команді» зарплату в кілька разів вищу, ніж була у попередників на цих посадах. 

Скоріше за все Фурнгал вирішив, що так як в РФії жоден чиновник не живе на отримувану ним зарплату, то «навіщо людей зайвий раз дратувати»?

 

Наступний крок – виставив на продаж яхту вартістю в 1 мільйон доларів, придбану «папєрєдніком. Тільки обслуговування цієї яхти щороку обходилось бюджету в 600 тисяч «у російській валюті».

Далі – ще гірше: заборонив чиновникам за бюджетні кошти літати «бізнес-класом». Ну, це вже взагалі «людям» у кишеню заліз! 

 

На «зекономлені кошти» почав годувати у шкільних їдальнях дітей із малозабезпечених сімей за тим самим меню, за яким харчуються і всі інші школярі. 

Тільки за одне це батьки готові носити Фургала на руках! 

 

Це ж до якої міри потрібно бути «розумним чиновником», щоб у загальноосвітній державній школі влаштувати «соціальну сегрегацію», розділивши дітей на «нормальних» і «бідних». 

А Фургал просто знайшов кошти для отих 50 тисяч дітей «із малозабезпечених сімей», і, УВАГА! – без внесення жодної поправки у Конституцію РФ! 

 

Також «знайшов можливість» придбати аж 580 квартир для дітей-сиріт.

Держсслужбовцям і депутатам місцевого парламенту зменшив пенсії аж у два рази! Кількість міністерство скоротив з 20 до 16. Ну, це вже повний «бєспрєдєл» влаштував!…

Забирає у багатих і роздає нищим – прямо народний герой!

А що заважає іншим російським чиновникам в рамках наявних бюджетних коштів так само демонструвати «турботу і піклування про народ»? 

 

Отже, підсумуємо, що ж такого «винайшов» Фургал?

  1. Заборонив привселюдну демонстрацію багатств, нажитих «непосильною чиновницькою працею». Яхти, дачі, фуагра та білі трюфелі – якомога подалі за кордоном, а «не на очах» у виборців. А на людях вдома – картопелька та з салом і цибулькою.
  2. Припинив «купувати лояльність» місцевих чинуш і депуатів підіймаючи їм зарплати , пенсії та роздаючи різні пільги. Простий люд це серйозно дратує, а «государеві слуги» і з меншими окладами будуть триматися своїх посад до останньої можливості. Переконаний, що жоден з чиновників нізащо не звільниться після запровадження такого «нововведення».
  3. Запровадити для чиновників такий собі «курс молодого солдата» у вигляді студій сценічної майстерності, щоб ті навчилися на зустрічі з місцевими аборигенами переконливо зображувати «співучасть» і «увагу до насущних проблем». Ну не сприймається примусове стрибання за подарованими ключами від авто, чи пхати в рота «польову кашу» та «бліни» на міських святах. Млинці та кашу з’їдять і машину візьмуть, але приниження залишиться. А принижувати людей – не кращий шлях у пошуках соратників.
  4. Припинити брехати з найменшого приводу, бо у декого, це перетворюється на звичку. Навіть на таке просте запитання: «Котра година?», вони не можуть відповісти відразу і чесно.

Сюди ж: припинити хамити у відповідь на незручні запитання. Багато чого можуть пробачити «прості люди» за «відкритий погляд» або «відверто-чесну» розмову чи їх вмілу імітацію. Тут треба брати уроки у радянської партноменклатури, яку ще можна віднайти в республіках колишнього СРСР, в Європі, Північній Америці чи Ізраїлі.

  1. Припинити практику розбудови на місцях різного роду «патріотичних парків», «кластерів», місцевих «селіконових долин» та інших подібних капіталовкладень у стилі «Нью-Васюки», добре придатних лише для «відккатів». Достатньо лише на весь край відремонувати 2-3 барака, відремонтувати у місцевій лікарні душ та прибудувати до школи «теплу вбиральню». Витрати незначні, а розмов – на роки вперед.

Схоже, що «влада в РФії» непомірно захопилася «многоходовочками», з яких «проста людина» випала, як складовий елемент системи. А сьогодні ще й дивуються: і чому це люди поперли на вулиці за якогось бандита та розкрадача держмайна? І тут  починають вишукувати «зовнішніх підбурювачів», і «генетичний код української нації», намагаються влаштувати інформаційний бойкот як на місцях, так і на федеральних каналах. 

Якщо за великим рахунком провести паралелі між РФією сьогодняшньою і рівно Росією 100 років тому, то можна побачити , що саме в Росії сьогодні триває ота сама гібридна громадянська війна, яку «путлерівці» намагаються розгледіти на українському Донбасі. Війна, яку намагаються не помічати та ігнорувати в Кремлі. Війна, яка «тліє» і  в силу цілої низки факторів» досі ще не переросла у «русскій бунт, беззмістовний і нещадний».

Щоб зрозуміти РФію сьогоднішню потрібно чітко визначити головне: у правлячих Росією сьогодні «сімей» ніколи не було антагонізму ні з провідними країнами Європи, ні з США. Там усі капітали «російської елітки», там їхня нерухомість, там навчаються, живуть їхні діти, онуки…

Ідея повернути Росії «минулу велич» – зовсім не знаходиться у сфері їхніх інтересів.

Чиновники, на зразок Фургала, цікаві тим, що вони зуміли втамувати свою жадібність та раптом отримати визнання «простого народа», що викликало невдоволення у Путіна та його найближчого оточення.

Фургал продемонстрував найголовніше: навіть із наявним держбюджетом можна «подарувати країні шанс»  – і відразу опинився у списку «опозиційних і небезпечних» політиків.

Арешт Фургала демонструє, що Путін дуже сильно боїться обставини, які він не може контролювати та людей які вдаються до самостійних, неузгоджених з ним, дій.

Діюча в РФії каральна система відверто далі збій. ФСБ не впорався. А протести демонструють як раз те, що Росія – не хвора, а навпаки, здорова. 

Хабаровський край – це та здорова частина Росії, яка продемонструвала, що можна і потрібно боротися із загальноросійською хворобою під назвою «путєнізм» або «чекізм».

А Хабаровськ продемонструє, що російське суспільство сьогодні підійшло до розуміння необхідності впровадження в країні змін. 

 

Олександр Вікторович, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС

 

Нагадуємо, що кремлівський пропагандист Соловйов вважає, що місто Хабаровськ – це теж Україна