Ще тринадцять російських літаків отримали арешт за незаконні польоти в Крим

За матеріалами Служби безпеки України було здійснено арешт ще 13-ти літаків російської авіакомпанії  АТ “Авіакомпанія Смартавіа” за незаконні польоти на територію тимчасово окупованого Криму. 

 

Арешт накладено у рамках кримінального провадження, яке відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 111 (державна зрада); ч.ч. 2,3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України); ч. 2 ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї); ст. 334 (порушення правил міжнародних польотів).

 

Ці літаки порушили порядок в’їзду та виїзду на тимчасово окуповану територію України – АР Крим. Таким чином, вони діяли всупереч правилам іноземних перельотів та незаконно переправляли осіб через державний кордон України.

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що наразі 37 авіакомпаній РФ здійснюють регулярні авіаперевезення до анексованого півострова з порушенням норм українського законодавства.

 

Накладення відповідного арешту і проведення подальших слідчих дій дасть можливість обмежити польоти літаків цих авіаперевізників, у тому числі до європейських країн.

 

Нагадаємо, що за матеріалами СБУ накладено арешти вже на 249 російських повітряних суден, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до тимчасово окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.
Нагадуємо: