Шарію оголосили підозру про держзраду

Блогеру з Іспанії Анатолію Шарію оголосила підозру Служба Безпеки України. Йому інкримінують  протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. В СБУ вважають, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

 

“Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів”, – йдеться у повідомленні.

В СБУ кажуть, що Шарій з 2012 року сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій. Свої протиправні дії він здійснював за допомогою соціальних мереж, електронних ЗМІ та на російських каналах державної компанії ВДТРК,телеканал Міністерства оборони РФ “Звезда” тощо. 

 

“Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах А.Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України”, – додають у СБУ. 

До уваги слідства були також прийняті неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів у російських ЗМІ.

 

Наразі тривають слідчі дії, продовжується документування усіх обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності А.Шарія. 

 

 

Нагадуємо: