СБУ підозрює офіцера ВМС ЗСУ у зраді

Військова контррозвідка Служби безпеки України запобігла витоку відомостей у сфері бойової готовності Військово-Морських Сил ЗСУ представникам спецслужб РФ.

Про це інформує пресцентр СБУ.

Співробітники СБУ встановили, що командир бойового корабля без дозволу свого командування виїхав на тимчасово окуповану територію АР Крим. Там він почав співпрацю зі спецслужбами РФ і отримав російське громадянство. Після цього капітан 2 рангу повернувся до місця дислокації свого екіпажу і почав приховано збирати інформацію з обмеженим доступом для передачі російським спецслужбам.

 

Отримані відомості фігурант планував передати іноземним кураторам після виїзду на постійне місце проживання на окупований півострів. Для цього найближчим часом він збирався звільнитися з лав Збройних Сил України. За цим фактом розпочато кримінальне провадження. У фігуранта вилучено носії інформації з обмеженим доступом, які він збирався передати росіянам.

 

За даними «Думськой», офіцер, про який йде мова, – командир аварійно-рятувального судна ВМСУ «Олександр Охрименко» капітан другого рангу Анатолій Люлько, який раніше командував малим розвідувальним кораблем «Переяслав». Про підозрі йому не повідомляли, оскільки доказів його зв’язків з російськими спецслужбами у СБУ не було. Втім, паспорт громадянина РФ кап-2, дійсно, оформив.

 

Раніше військова контррозвідка намагалася викрити в чомусь подібному начальника інституту військово-морських сил Одеської морської академії капітана першого рангу Петра Гончаренко, який до 2017 року очолював тил ВМСУ. Йому теж не повідомляли про підозру.

СБУ заявила, что командир военного судна сотрудничает с россиянами: о подозрении ему не сообщали

Військовослужбовця відсторонено від займаної посади, йому скасовано допуск до державної таємниці.