Самокати та моноколеса законодавчо визнані транспортними засобами, – пішоходам приготуватись

  Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №8172 «Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів».

  Закон №8172 поділяє легкі електричні транспортні засоби на дві категорії:

1.) Легкий персональний електричний транспортний засіб, що оснащений електричними тяговими двигунами із потужністю до 1000 Вт, має максимальну конструктивну швидкість до 25 км на годину.
2.) Низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб, що оснащений електричними тяговими двигунами, має максимальну конструктивну швидкість, що є меншою або дорівнює 50 км на годину, та споряджену масу не більше ніж 600 кг.
3.) Пристрої, які їдуть із швидкістю більшою ніж 50 км/год, розглядатимуться як мотоцикли.

  Наступним кроком мають стати зміни до Правил дорожнього руху.
  І ось тут очікуємо на цікаві несподіванки:

а) Якщо моноколесо та електросамокат – транспортні засоби, чи мають вони бути обладнані автоаптечкою та знаком аварійнрї зупинки?
б) Якщо існує легкий та низькошвидкісний персональний електричний транспортний засіб – то чи не буде наступний крок у вигляді обов’язкового навчання на курсах в автошколі з подальшою обов’язковою здачею іспитів у “ДАІ” та отриманням відповідної категорії водійських прав з їх подальшою обов’язковою платною заміною через 3-5 років?
Отже, активні користувачі електричний транспортний засіб мають вже зараз морально готуватися до штрафів та інших не дуже приємних моментів спілкування з “державними та комерціними структурами”: тепер ви – ВОДІЇ!

  Але це не все: пішоходам теж варто приготуватися – в Україні почали масово штрафувати пішоходів за перехід дороги у невстановлених місцях. Суди активно підтримують поліцію та приймають рішення про законність таких штрафів відносно пішоходів за ч.1 ст.127 КУпАП. Стаття передбачає адміністративний штраф у розмірі 255 грн. Цей штраф не новий, але раніше поліціянти на це порушення просто не звертали уваги.

  Рузана Зубік, НОВА: новини ветеранів

НАГАДУЄМО:

Ветерани війни підтримали законопроєкт N9142