Розробники оприлюднили концепт легкого плаваючого тактичного автомобіля

 Українські дизайнери представили та фахівці канадської компанії GG MV DB представили концепт  легкого плаваючого тактичного автомобіля (LATV/ЛПТА) для сил спеціального призначення, який також може використовуватися й в інших, у т.ч. невійськових сферах діяльності.

Про це повідомив Національний Промисловий Портал.

 

 Автомобіль розрахований на перевезення п’ятьох осіб (включно з водієм) і вантажу.

 

 Представлений концепт автомобіля характеризується рядом певних особливостей, а саме:

  • Він має конструкцію, аналогічну конструкції автомобілям багі (кузов, змонтований на просторовій рамі). Фактично, автомобіль має три скріплені між собою та кузовом болтовими з’єднаннями рами: на нижній — змонтовано кузов і елементи трансмісії та підвіски, на внутрішній – сидіння та прилади та верхня, що являє собою каркас безпеки та основу для турелі;
  • монообємний кузов із поліетилену HDPE (High-Density – висока щільність), який забезпечує, зокрема, необмежений термін служби, нульову корозію, високу ударну міцність, позитивну плавучість (матеріал легший за воду), стійкість до хімічно агресивних речовин. Крім того, HDPE не потребує фарбування та є екологічно чистим і безпечним у виробництві й експлуатації. Кузов передбачається виробляти шляхом лиття;
  • систему відведення води з внутрішнього об’єму;
  • повний привід на всі колеса із блокуванням міжосьових і міжколісних (щодо задніх коліс) диференціалів;
  • три паливних баки – по бортах і під задніми сидіннями, що загалом дає можливість значної дальності ходу. При цьому бортові баки можуть бути замінені на баки для води чи інших рідин.

 

 Опційно автомобіль може бути обладнано електричними гребними гвинтами в кормі кузова.

 

 Як фактор збільшення корисного навантаження автомобіль може пропонуватися з плаваючим причепом уніфікованої з автомобілем конструкції.

 

Нагадуємо: