Російський мільярдер вкрав свою яхту Альдабра – Guardian

  Яхта “Альдабра”, що належить Дмитру Мазепіну – мільярдеру, власнику компанії з виробництва мінеральних добрив та батькові колишнього пілота Формули-1 Микити Мазепіна, зникла з порту італійського острова Сардинія. Востаннє її бачили влітку, за кілька годин до того, як було офіційно підтверджено, що яхта справді належить олігарху, повідомляє The Guardian.


  “Альдабра”, вартість якої оцінюється від 700 000 євро до 1 мільйона євро, була пришвартована в порту Ольбія (острів Сардинія). За кілька годин до того, як було офіційно підтверджено, що вона належить саме Мазепіну  – яхта раптом зникла.


  “Мазепін знав, що його внесли до списку санкцій ЄС на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він зумів максимально використати період, протягом якого ми працювали над тим, щоб встановити, що судно належить йому, оскільки ми повинні були дослідити ланцюжок власності. Ми були у процесі підтвердження права власності, коли його забрали”, – повідомило джерело у відділі фінансової поліції Сардинії.


  За даними правоохоронців, Мазепін найняв іноземну компанію, яка, своєю чергою, найняла сардинського капітана для “телепортації” яхти з Італії до порту Бісерт в Тунісі. Сьогодні місцезнаходження 22-метрової яхти “Альдабра” невідоме.


  Місцева поліція повідомила, що Мазепіну, компанії, яка брала участь в організації переміщення та капітанові, який стверджує, що не знав, що судно належить олігарху, загрожують штрафи у розмірі до 500 тисяч євро за незаконне вивезення судна з Італії. 


  На відміну від яхти віллу, розташовану на острові Сардинія, що належить Дмитру Мазепіну та його сину Микиті, “телепортувати” не вдалося. Хатинку, яка коштує лише 110 млн доларів, наприкінці червня 2022 року було заарештовано.

 

  Фінансова поліція Італії нарешті встановила, що вілла належить іноземній компанії, якою Мазепіни разом володіють через їхнє “іноземне корпоративне підприємство”. Вілла під назвою Rocky Ram була куплена російським багатієм у 2012 році в редактора італійської газети.

 

Заставка НАГАДУЄМО