Російсько-українська війна: погляд журналістів ВВС (КАРТИ)

  Сьогодні наступ росіян зупинився на багатьох ділянках. Українські війська не просто тримають оборону, а ще й здійснюють ефективні контратаки.

 

Останні новини на 23 день вторгнення

  • на вулицях у центрі Маріуполя точаться бої;
  • РФія завдала ударів по авіаційному об’єкту на заході Львова;
  • українські війська тримають оборону Харкова, незважаючи на поновлення обстрілів міста;
  • російські військово-морські сили залишаються біля берегів Одеси в Чорному морі.

 

Війська Російської Федерації розпочали наступ вранці 24 лютого 2022 року, але їм так і не вдалося розвинути успіх.

 

  «Росіяни наробили купу тактичних помилок, які тільки можна було зробити», – вважає професор Майкл Кларк, колишній директор аналітичного центру Королівського інституту об’єднаних служб. Він розповів журналістам BBC, що російські війська виявилися “цілком неготовими” до військової кампанії і через це втратили дуже багато техніки та військ.


  Російські війська намагалися сходу оточити та відрізати столицю України. Але і  через три тижні значні території навколо Києва залишаються під контролем України. Російські війська, що наступали на столицю України, зіткнулися з сильним опором українців, а також мають серйозні проблеми з матеріально-технічним забезпеченням, оскільки у багатьох транспортних засобів просто закінчилося пальне.

 

  Як можемо побачити на карті, найближчі російські війська знаходяться на північний захід від Києва в передмістях Бучі та Ірпеня. Їм так і не вдалося форсувати річку Ірпінь. Ця річка та інші по всьому місту, а також складна місцевість у вигляді заболочених ділянок, допомогли українським збройним силам уповільнити просування російських військ на цій ділянці фронту.


  Наступ росіян зі сходу зупинився біля Броварів.


  Виходячи з аналізу ситуації, що склалася, Джастін Бронк, аналітик з питань оборони в RUSI, заявив ВВС, що він сумнівається, що Росія має достатньо сухопутних сил, щоб зараз захопити Київ.



Просування російських військ на Півдні України


  Російські війська спочатку досить швидко просувалися на півдні України. Схоже, що їхнім головним завданням було створення сухопутного коридору між анексованим в 2014 році Кримським півостровом та захопленими того ж року південними районами Донецької області.

 

  На шляху досягнення поставлених завдань опинилося портове місто Маріуполь. На початку березня воно було оточене російськими військами. Українські чиновники кажуть, що в місті налічується близько 350.000 мирних жителів. Вони всі фактично опинилися в пастці, бо Москва веде бойові дії не зважаючи на їхню присутність.

 

  Ліз Дусе з BBC каже, що коли в Москві зрозуміли, що не зможуть сходу взяти Маріуполь, «в Кремлі було прийнято рішення заморити людей голодом», відрізавши місто та зруйнувавши його за допомогою повітряних бомбардувань. Міністерство оборони Росії заявило в п’ятницю, що його війська “затягують петлю” навколо міста, а бої тривають у центрі Маріуполя.

 

  Просування Росії на Миколаїв на заході сповільнилося. Захоплення міста є ключовим для росіян, щоб просунутися до Одеси та повністю відрізати доступ Україні до Чорного моря.

 

  Російські військово-морські сили біля узбережжя Одеси здійснили обстріли міста в останні дні, але, за словами пана Бронка, “висадка десанту буде ознакою відчаю Росії”.

 

Наступ російських військ на Сході України


  Бої тривають у Донецькій та Луганській областях, де підтримувані Росією сепаратисти утримували значну територію до початку широкомасштабного російського вторгнення.


  На північному сході російські війська майже оточили місто Суми, але українські війська запобігли спробам відрізати його повністю.


  Подібна спроба оточити Харків, друге за величиною місто в Україні, також була відбита.


  Корреспондент BBC Квентін Соммервіль, який був у Харкові цього тижня, каже, що “російські війська розчаровані тим, що не можуть взяти місто”. Розчарування виявилося настільки сильним, що знайшло вихід в знищенні російськими військами цілих житлових кварталів у Харкові за допомогою ракетно-бомбових ударів та артилерійських обстрілів.

 

 

Журналісти ВВС: Девід Браун, Белла Харрелл, Домінік Бейлі, Майк Хіллз, Люсі Роджерс, Пол Сарджент, Марк Брайсон, Зої Бартоломью, Шон Вілмотт, Сана Діонісіу, Джой Роксас, Джеррі Флетчер, Яна Таушинські, Прін.

Переклад – “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”