Росіяни знову успішно модернізували радянське озброєння

  Небезпечний гібрид створили ЗС РФ внаслідок успішної глибокої модернізації – корабельну установку МС-227 на 22 труби вони приладнали на МТ-ЛБ (“мотолига”). Експерти зазначили, що після мождернізації новостворена система дуже небезпечна, оскільки 140-мм запальні або осколково-фугасні реактивні снаряди можуть летіти на відстань від 4,5 до 9 км.

  Російські військові під час бойових дій на Херсонському напрямку вже й застосували нову глибокомодернізовану комбіновану систему. Про новий гібрид російських окупантів розповіли оглядачі польського видання Defence 24. Автори публікації пишуть, що український плацдарм на лівому березі річки Конка був обстріляний ракетами калібру 140 мм із багатоствольної пускової установки А-22, яка використовується зокрема на російському десантному кораблі проекту 12322 “Зубр”.

   Зазначається, що дані ракети мають значно більшу вогневу потужність порівняно із звичайними ракетами калібру 122 мм або меншими ракетами калібру 57/70 мм, що також розміщуються на МТ-ЛБ. При цьому дальність польоту реактивного снаряда за сучасними мірками невелика – 4,5 км. при використанні штатного боєприпасу та 9,5 км. – для покращеного.

Пускові напрявляючі МС-227 у носовій частині десантного корабля проекту 12322 “Зубр”

  Габарити системи дозволили приладнати її на бронетранспортер: 2125 мм завдовжки, 1735 мм завширшки і 2200 мм заввишки. При цьому маса у неї теж невелика – 1430 кг без боєзапасу та 1700 кг у зарядженому стані у всіх 22 трубах.

 Система може вести вогонь запалювальним реактивним снарядами ЗЖ-45 з боєголовкою масою 4,8 кг. Крім того РСЗВ може використовувати два типи осколково-фугасних реактивних снарядів:

  • ОФ-45 масою 27,5 кг із дальністю стрілянини 4,5 км;
  • ОФД-45 масою 42,5 кг із дальністю стрілянини до 9 км.

  Експерти не дійшли висновку відносно кількості таких небезпечних гібридів. Військово-морський флот РФії зараз  має у розпорядженні два десантні кораблі проекту “Зубр”, два не були добудовані, а три кораблі раніше були утилізовані. Тому кількість установок А-22, що базувалися на “Зубрах” та були на зберіганні, може бути дуже незначною.

  Подібна “вундервафля” – це не перший винахід окупантів із використанням “мотолиги”. Раніше росіяни в кустарних умовах встановили на шасі цієї машини 100-мм протитанкову гармату МТ-12 “Рапіра”. І хоча це досить давня зброя, гармата здатна бронебійним снарядом 3БМ23 пробити до 225 мм сталі на відстані в 1000 кроків.

Олександр Вікторович, “НОВА:новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Історія наполегливості та впертості ветерана-підприємця Миколи Стецьків