Росіяни використовують тактику терористів?

Російська Федеральна служба безпеки ще 31 грудня повідомила про затримання Пола Вілана у Москві під час, як сказано в офіційному повідомленні, виконання шпигунських дій. У російську столицю американець приїхав на весілля.

Справа в тому, що На вилученій у нього флешці нібито містилися відомості, що становлять держтаємницю. За словами Вілана, він думав, що на флешці були фотографії з відпочинку, а не будь-які секретні дані. Флешку, пояснює затриманий, йому передав знайомий.

Учора йому оголосили вирок: “Визнати Пола Вілана винним в скоєнні шпигунства і призначити підсудному Вілану покарання у вигляді позбавлення волі на строк 16 років колонії суворого режиму”. Під ним поставив підпис суддя Московського міського суду Андрій Суворов.

Джон Салліван, посол США в Росії уже заявив, що він «розчарований і розлючений» цим вироком. Сам «шпигун» навіть не розумів, що відбувається під час судового засідання, адже він, попри те, що, за заявами слідства, намагався заволодіти секретними даними, не володіє російською. А перекладача російський суд йому надавати відмовився.

Чи можна вірити російській стороні, яка нещодавно викрала і тепер так само збирається судити українського військового, який захищав український блокпост? Його звинувачують у перетині російського кордону (того російського кордону, який проходить через блокпост у Херсонській області).

Майже щомісяця нові українські в’язні поповнюють ряди засуджених у РФ. Після поневірянь у тюрмах окупанта, РФ несподівано «прощає» їх і міняє на власних злочинців та шпигунів, які знаходяться в російських в’язницях.

На кого росіяни планують обміняти нового політв’язня? У США прямо зараз відбувають строки пілот Костянтин Ярошенко (заарештований 2010 року в Ліберії, згодом переданий до США і засуджений там до 20 років за звинуваченням у підготовці до транспортування великої партії кокаїну), кримінальний торговець зброєю Віктор Бут (ув’язнений 2012 року на 25 років за постачання зброї нелегальним угрупованням і диктаторським режимам низки африканських країн).

У цій ситуації дії Росії більше всього схожі на дії терористичних угруповань – Ісламської Держави, Аль-Каїди, або сомалійських піратів. Щоправда ці утворення вже майже знищені бомбардувальниками ворожих держав. Тож що чекає РФ – побачимо.

 

За матеріалами ВВС