Росія здійснила кібератаку проти України

Після оголошення санкцій проти народних депутатів Віктора Медведчука та Тараса Козака Росія здійснила кібератаку проти України. Як повідомляє РБК Україна, напад стався ще в лютому, проте українській стороні вдалося вчасно попередити серйозні наслідки. 

 

З середини лютого Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО фіксував масштабні атаки на українські сайти. Зокрема, були як звичайні DDoS-атаки з метою “покласти” їх потоком однотипних запитів, так і спроби занести віруси до програм документообігу.

 

Однак українській стороні вдалося вчасно виявити загрози і попередити серйозні наслідки. За словами заступника секретаря РНБО Сергія Демедюка, атаки пов’язані з санкціями проти Віктора Медведчука та Тараса Козака, а також блокуванням телеканалів останнього.“Початок низки атак відбувався ніби “по годинах”, деякі з них виступали як операції прикриття, щоб відвернути команди реагування”, – розповів Демедюк.

 

За його словами, така тактика свідчить про координацію дій під час кібератак. І це є додатковим підтвердженням участі російських спецслужб.

 

Він також зазначив, що росіяни активно сканують український сегмент інтернету в пошуках вразливих місць. І після їх виявлення запускають шкідливі програми для втручання в роботу систем і мереж.

 

Нагадуємо: