У ЗСУ пообіцяли замінити старі радянські літаки

 

Як повідомляє “Українська правда”, 11 березня на засіданні комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки командувач Повітряними силами України генерал-полковник Сергій Дроздов представив попередній перспективний план розвитку Військово-повітряних сил України до 2035 року “Візії Повітряних Сил 2035”, який, як ми нагадаємо, був схвалений рішенням Військової ради Повітряних сил збройних сил України 15 травня 2020 р.

 

Центральною частиною плану розглядається заміна літаків МіГ-29, Су-27, Су-24М, Су-25, Су-24МР Повітряних сил України на єдиний багатоцільовий винищувач. Командувач Повітряних сил Сергій Дроздов заявив про намір України отримати нові багатофункціональні літаки “4 ++ покоління” – американський F-15 (уточнюється – F-15EX) і шведський Saab Gripen. У подальшій перспективі Повітряні сили України розраховують отримати винищувачі п’ятого покоління Lockheed Martin F-35. Командувач повідомив, що протягом наступних 10 років Повітряні сили будуть змушені вивести зі складу основні зразки бойової техніки, яка зараз перебуває на їх озброєнні.

 

“Головним пріоритетом подальшого розвитку авіації Повітряних сил має стати переоснащення авіаційної техніки на єдиний тип п’ятого або покоління” 4 ++ “, – сказав Дроздов. Він зазначив, на першому етапі розглядається отримати літак типу Gripen і F-15 (ймовірно, F-15EX ). Надалі, разом з поглибленням відносин з партнерами в ВПС розраховують на перехід на сучасний літак п’ятого покоління F-35.

 

Нагадаємо: