Росія створює черговий виток напруги у Східній Європі

Білорусь – нова площадка для нагнітання істерії

 

22 березня вулицями білоруського міста Гродно проїхала велика колона білоруських військових на бронетехніці. Пересування броньованої техніки побачили мешканці міста, а відео одразу з’явилося у соціальних мережах. Відомо, що колона  БМП-2 виїхала з військової частини 05733 (6-та окрема механізована бригада), що базується у районі Гродана Фолюші, та рухалась на військовий полігон поблизу міста Гожа. Пересування техніки у нічний час неабияк схвилювало місцевих, адже колона рухалася нетиповим для таких дій способом: бойові машини йшли своїм ходом, а не на спеціальних тягачах для перевезення гусеничної техніки. Вочевидь, таке показове переміщення техніки і було розраховано на те, що відео якнайшвидше з’явиться у соціальних мережах.

 

 

 

 

Така демонстрація сили виглядає закономірною, якщо враховувати події які відбулися у Білорусі у 2020 році. Нещодавно естонська розвідка у своєму щорічному звіті оприлюднила інформацію про те, що білоруська армія вже майже втратила самостійність та перейшла під кураторство Росії. Зазначається, що внаслідок політичної кризи у Білорусі 2020 року, Білорусь стала військовим округом Росії, і зараз цей “білоруський військовий округ” становить безпосередню загрозу для своїх найближчих сусідів з НАТО.

 

Крім того, прес-служба Міністерства оборони Білорусі повідомляє, що 23 березня на полігоні в Осиповичах почалася активна фаза спільних навчань російських та білоруських десантників. У цих навчаннях бере участь близько 800-ста військових та 100 одиниць бойової техніки.

 

 

Військовослужбовці з Білорусі та Росії відпрацювали елементи спільного десантування з літака Іл-76 в рамках батальйонного тактичного навчання 103-ї повітряно-десантної бригади. Всього десантувалися близько 120 військовослужбовців.

 

 

Свідченням про об’єднання армій Росії та Білорусі стало рішення про створення трьох навчально-бойових центрів для спільної підготовки: в Нижньогородській області, Калінінградському районі і Гродненської області. Таке рішення було ухвалене на зустрічі міністра оборони Білорусі Віктора Хреніна з російським міністром Сергієм Шойгу.



Відповідно до вищесказаного можна вважати, що поява військової техніки на вулицях Гродно не була випадкова.  Це з самого початку було розраховане саме на підвищення градусу військово-політичної напруги, яку Росія починає підвищувати після інавгурації нового президента США Джо Байдена.

 

 

 

Ситуація в Україні – головне не піддатися на психологічний тиск ворога 

 

 

Телеграм-канали, які пов’язані з російськими бойовиками та пропагандистами, вже давно розкручують повідомлення про нібито майбутній наступ Збройних сил України на Донбасі. Російська пропаганда лякає можливим “Карабаським сценарієм” розвитку подій на, коли  Україна буде застосовувати проти Росії сучасні безпілотники. Росіяни кажуть, що до України вже було нібито поставлено декілька десятків одиниць БПЛА Bayraktar TB2 з Туреччини, а остання активно тисне на Київ для проведення наступу.

 

 

Нет описания фото.

 


Сенсу глибоко аналізувати ці пропагандистські повідомлення нема –  вони повністю розраховані  на внутрішнього споживача. Очевидно, що консолідація агресивно налаштованої частини російського суспільства вимагає постійного каталізатора, а відтак подібні повідомлення будуть ширитися і надалі.

 

У свою чергу Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило подробиці приготування бойовиків до активної фази протистояння. Два тижні тому терористи почали облаштовувати медичні установи для госпіталізації великої кількості поранених, з Росії почали  завозити медикаменти та медичне обладнання. Також угруповання бойовиків займалися облаштуванням нових вогневих позицій. Минулого ж тижня російські куратори бойовиків взагалі провели обидва армійські корпуси т.з. “ДНР” та “ЛНР” у стан повної бойової готовності. Для цього навіть демонстративно розмістили колону танків в окупованій Горлівці.

 

 

 

 

 

Черне море знов стало місцем демонстрації військової потужності

 

 НАТО чітко позначує свою присутність в акваторії Чорного моря. 20 березня до Чорного моря зайшов американський ракетний есмінець USS Thomas Hudner. Він став другим кораблем який направили США задля проведення операцій з безпеки на морі та для підтримки своїх союзників та партнерів по НАТО. Разом з ним прибув ракетний крейсер USS Monterey та патрульний літак Р-А8.

 

 

Розміщення кораблів відбувається у рамках проведення  з 19 по 29 березня, поблизу Румунського узбережжя, навчань “Морський щит 2021”. У цих тренуваннях беруть участь понад 2 тисячі військових з 8 країн, 18 бойових кораблів і 10 літаків.

 

Росія на американські маневри відповіла виводом в море всіх своїх субмарин Чорноморського флоту. Розгортування одразу всіх підводних човнів ЧФ відбулося вперше в історії. Таким чином у російському військовому керівництві демонструють, що вони розцінюють  “Морський щит 2021” як потенційну загрозу для себе. Але така гра зброєю теж цілковито розрахована на внутрішню мілітаризовану публіку: проблеми з водопостачанням в окупованому Криму, знищення реліктових дерев у Фороському парку та невдоволення соціально-економічним становищем жителів анексованого півострова може спричинити серйозні іміджеві  втрати для Путіна серед російських громадян. Тому не має кращого способу відвернути суспільство від нагальних потреб, як продемонструвати свою військову силу у відповідь на вигадану агресію зі сторони НАТО та України.

 

Подібне загравання зброєю буде продовжуватися до середини травня, коли на Червоній площі в Москві нарешті відбудеться головна подія усіх росіян – т.з. “парад перемоги”. Після параду почнеться сезон відпусток, а на проблеми  окупованого Криму та  вигадки про  “знищення Донбасу ЗСУ”   знову на 3 місяці стане всім наплювати. Росіяни радісно поїдуть відпочивати до ненависних для них країн заходу, а агресивна повістка буде знята до певного часу.

 

Нагадуємо: