Росія понад двадцять років не може відремонтувати атомний крейсер

Російські ЗМІ повідомляють, що фінальні терміни передачі важкого атомного ракетного крейсера “Адмірал Нахімов” (проект 1144.2М  “Орлан”) у склад російського флоту знову перенесли до 2023 року. Ракетний крейсер продовжує знаходитися в ремонті з 1999 року.

 

“Адмірал Нахімов” вже понад двадцять років знаходиться на ремонті та модернізації  на заводі “Севмаш” у Сєвєродвінську. Терміни передачі корабля були перенесені через проблеми з підрядниками. Втім, як повідомляє інформаційне агентство Росії “ТАРС”, передати крейсер дл ВМС у 2023 році вдасться лише “в найкращому випадку”. 

 

Важкий атомний ракетний крейсер “Адмірал Нахімов” проекту 1144.2М “Орлан” спущено на воду 25 квітня 1986 року і передано до ВМС СРСР ю в кінці 1988 року. У 1999 році “Нахімов” поставили на ремонт і модернізацію на підприємстві “Севмаш” в Сєвєродвінську для заміни застарілого радіоелектронного обладнання. Передбачалося, що на кораблі встановлять сучасні цифрові системи, які дозволять вивести радіоелектроніку крейсера на сучасний рівень. 

 

Нагдуємо: