Росія підготувалася звинувачувати Україну в провокаціях

  На те, що саме за таким сценарієм будуть розвиватися події, вказують кілька фактів.   По-перше: представники Росії за сотанні кілька місяців неодноразово озвучували своє бажання ввести на окуповані території Донбасу так званих «російських миротворців». Востаннє ця ідея була озвучена більше двох тижнів тому.

 

  По друге: німецькі і французькі представники в рамках “Нормандської четвірки” завершили розробку пропозицій по створенню на Донбасі так званих “кластерів”.

 

  Українській громадськості стало відомо про ці кластери лише кілька днів тому. Ми поки що знаємо тільки про те, що їх планують створити, а про те “що в них” – поки невідомо! Представники РФії знали про них вже мінімум місяць… І, як наслідок, Москва вустами Гризлова починає реагувати на це, звинувачуючи Україну “в провокуванні ескалації конфлікту в Донбасі”. Варто особливо наголосити:  не самої ескалації, а її провокуванні того, що має відбутися. Це як попередження, що нікуди ви не подінетесь, ескалації не уникнути, вона буде за любого розвитку подій, але вже винна в ній Україна. Підтвердженням цьому є радіоперехват 07.04.2021 (12:42 за Київським часом)  розмови російського куратора з позивним «Ростов» (кадровий військовослужбовець, військове звання майор, командир гаубичного самохідного артилерійського дивізіону, який розквартирувався в Новоазовську Донецької області), під час якої він віддає наказ своєму підлеглому розпочати обстріл своїх же позицій з метою звинувачення України в обстрілі цих позицій.

 

Читайте також:

  До вже названих факів потрібно обов’язково додати те, що:

– Росія надзвичайно активно формує громадську думку, як в самій РФії  так і за кордоном, роздмухуючи військову антиукраїнську істерію в окупаційних і російських ЗМІ поширюючи фейки про війну і невідворотній наступ ВСУ;

– Росія активізувала ремонти своїх позицій на передовій в ОРДЛО і активно веде будівництво другої лінії оборони;

– Росія почала підготовку до мобілізації місцевих і своїх “добровольчих” військових резервів;

– Росія почала активно просувати ідеї введення “російських миротворців” на окуповані нею території Донецької та Луганської областей в міжнародних організаціях.

 

  Якщо все це скласти до купи, то вимальовується наступна картина.

 

  Кремль вкрай незадоволений пропозиціями “Нормандської четвірки” по “кластерам”. Розуміючи, що вони втрачають контроль за ситуацією, Москва зараз активно готує військову провокацію. У плани Росії входить обстріл своїх же позицій так званих «ополченців ЛуганДонії». Зовсім не виключено, що під обстріли росіян потрапить і мирне населення так званої “ДНР”, щоб в подальшому звинуватити в цьому ЗСУ. Не виключено, що після обстрілу “своїх” росіяни, в якості «отвєткі»,  здійснять ракетний обстріл командних пунктів ЗСУ!

 

  Зовсім не виключено, що під час «загострення кризи на Донбасі» росіяни спробують повторити «наступ генерала Врангеля», з метою захоплення виходу до Каховського водосховища для встановлення повного контролю над Північно-Кримським каналом. В Криму води немає і взяти її нема звідки. “Повернути» на Крим води Дону і Кубані неможливо через брак часу і грошей. Прісноводних запасів з «Палео-Дону» теж надовго не вистачить, на будівництво опріснюючих станцій теж потрібен час і чималі гроші. Залишається одне – розтягнувши ЗС України вздовж кордону, скористатися «загостренням ситуації в ЛуганДонії» та запобігти «гуманітарній катастрофі на Кримському півострові», за рахунок чергового захоплення української території.

 

Читайте також:

  Громадська думка росіян для цього вже “правильно” сформована, додаткова військова техніка перекинута. Сьогодні, фактично вже все підготовлено для “реагування на провокації”, яка потрібна  для введення в ОРДЛО “російських миротворців”.

 

  Щоб запобігти успішному контрнаступу ЗСУ, Москва готується обороняти на Донбасі окуповані нею раніше території. Мета провокації і подальшого введення російських “миротворців” в “ЛуганДонію” – створити на Донбасі нову реальність, яка зробить неакутальними такі невигідні для Росії сьогдні “пропозиції по кластерам”. Загострення ситуації дозволить законсервувати конфлікт за абхазьким сценарієм – з “громадянами РФ” на “лінії розмежування”. Тобто, Москва планує переформатування окупованих нею територій України в військову базу РФ під виглядом безлюдних “ДНР”-“ЛНР”, із подальшою  можливістю відновлення військових дій в будь-який потрібний Москві момент. Раз сценарій з приєднанням України до “ДНР-ЛНР” не вдалося втілити, а геополітичний фон стає несприятливим, у Москві прийняли рішення розпочати “довготривалу гру”… Тому важливо вчасно відрізнити провокацію від наступу, правильно оцінювати дії противника і негайно адекватно реагувати, не залишаючи жодного приводу для введення так званих “російських миротворців”… Хоча, Гітлеру, кумиру Путіна, для захоплення Польщі непотрібно було реального нападу поляків: він сам за них все зробив, організувавши імітацію нападу на німецьку радіостанцію в місті Гляйвіць…

 

Аслан Дзітоєв, спеціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

https://upmp.news/ua-in-ukraine/rosiya-gotuye-na-donbasi-provokatsiyu-v-yakij-uzhe-zazdalegid-zvynuvatyla-ukrayinu/

 

Нагадуємо: