Харківські ветерани розкритикували підготовку міста до оборони

10 квітня в Харківській області пройшли збори підрозділів територіальної оборони. Як повідомляє інформаційний ресурс Міністерства оборони України АрміяІнформ, участь у навчаннях взяли близько 3500 військовослужбовців першої та другої оперативної черги. 

 

З особистих джерел інформаційної агенції “НОВА – новини ветеранів” стало відомо, що сповіщення про військові збори було налагоджено неналежним чином. Так, деяким військовослужбовцям, повідомлення про навчання приходило через соціальні мережі, а не телефоном, що свідчить про низьку якість підготовки керівного складу у підрозділах територіальної оборони. 

 

Підготовка підрозділів територіальної оборони  10 квітня 2021 року.

 

Свідченням про неналежне ставлення до підготовки міста та області  є і повністю відсутнє фінансування зі сторони керівництва Харківської області. Про це в коментарі нам повідомив депутат   Харківської обласної ради, ветеран АТО, Анатолій Козловський. 

 

«Керівництво Харківської області категорично не звертає увагу на загрозу зі сторони Росії. Якщо у 2019-2020 роках на оснащення підрозділів територіальної оборони було виділено приблизно 4 млн гривень, то сьогодні це повний нуль. Взагалі.  Хоча військові направляли звернення у відповідний Департамент (Департамент оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами, – ред.) про виділення грошей на підготовку. Для прикладу, у Тернопільські області на такі навчання регулярно виділяється близько 8 млн гривень”, – говорить депутат. 

 

Підготовка підрозділів територіальної оборони  10 квітня 2021 року.

 

 

Анатолій Козловський також додає, що у той час, коли Росія продовжує стягувати ударні формування до українського кордону, керівництво Харківської області знаходить гроші на поліцію, але не для військових. 

 

 

“Лише на потреби відділу внутрішньої безпеки Національної поліції було виділено півтора мільйона гривень. А цей відділ взагалі не підпорядковується до керівництва поліції Харківської області. Вони мають своє фінансування, проте, хтось у керівництві Харківської області вирішив, що їм вкрай потрібні додаткові кошти. В той час як у військових відсутнє не лише фінансування, але також не має центрів підготовки та обладнання. Фактично, територіальна оборона Харківщини це організація яка існує з власної ініціативи патріотів міста та області. Очільникам області просто плювати на необхідність підготовки до можливого наступу з боку Росії», – підсумував ветеран.

 

На недостатність підготовки Харківської області до можливої війни наголошують і в обласній організації “Спілка ветеранів АТО”. На сайті організації ветерани виклали звернення до очільників Харкова та області, в якому вони просять затвердити заходи, як сприятимуть зміцненню територіальної оборони та найшвидшому прийнятті програми її фінансування.  Відповідні відкриті листи були надіслані   Голові Харківської облдержадміністрації Айні Тимчук, Голові Харківської обласної ради Артуру Товмасяну та Секретарю Харківської міської ради Ігорю Терехову. 

 

 

CamScanner 12-04-2021 14.46_1

 

CamScanner 12-04-2021 16.33

 

Нагадуємо: