Росія не відмовиться від агресивних намірів, навіть якщо зазнає празки в Україні, – Мартін Герем

  Командувач збройних сил Естонії, генерал Мартін Герем вважає, що Росія стане не набагато слабшою і ніколи не відмовиться від своїх агресивних стратегічних цілей щодо України навіть після поразки в цій війні, інформує ERR.

  Він закликав не оцінювати ситуацію на полі бою для Росії так, як західні армії оцінюють їх для себе. Якщо для країн Заходу масштаби людських втрат, які вже зазнала рфія, давно стали би неприйнятними і змусили шукати перемир’я, то в кремлі не бачать проблем у тому, щоб щодня втрачати по 600-800 людей. Вони будуть і далі і намагатись продовжувати наступати.

  На думку Герема, зараз час працює на Росію, яка сподівається, що Західні союзники України готові вкладатися у підтримку лише до певної “межі комфорту” для власного добробуту.

  “Звісно, Захід вже суттєво адаптувався і я хотів би сподіватися, що у нас ресурс більший. Питання навіть не так у ресурсах, як у тому, скільки кожен з нас готовий втратити. Ресурс Європи набагато більший, у цьому немає сумнівів – але питання у тому, скільки ми готові вкинути у воєнну машину”, – зазначив генерал.

  Мартін Герем припускає, що нинішня війна може закінчитися у наступному році, але поки важко спрогнозувати, як саме це відбудеться і з якими результатами.

  Втім, якщо Росія зазнає явної поразки і забереться з України, то, будучи такою як вона є зараз, шукатиме можливості для реваншу, хоч і не обов’язково в Україні. “Це може статися де-завгодно, навіть у країні НАТО, якщо складеться зручна ситуація”, – вважає Герем.

 

Втім, на думку Командувача збройних сил Естонії, головний висновок, який можна однозначно зробити з перебігу війни в Україні, – Росія не є непереможною і країни, якщо вони згуртовані, можуть чинити їй досить ефективний спротив.

НАГАДУЄМО:

Рашистський літак ДРЛО А-50 міг отримати деякі пошкодження